Turan, “Ezine OSB Çanakkale’nin kaderidir!”

2012 yılında temelleri atılan ve tüm Çanakkale’nin merakla beklediği, binlerce kişiye istihdam sağlayacağı ön görülen Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için geri sayım başladı. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından Ezine OSB ile ilgili bir video paylaştı.

Ezine OSB Bin 350 dönüm arazi üzerine inşa edilirken, bölgede yapılan proje tamamlandığında Ezine’de 91 fabrikanın bacası tüter hale gelecek. Çanakkale’nin merakla beklediği Ezine OSB projesi için temeller 2012 yılında atılmıştı. Bu güne kadar bölgede devam eden çalışmalar son zamanlarda bir hayli hızlandı. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından Ezine OSB ile ilgili hazırlanmış videoyu paylaştı.

Turan tarafından paylaşılan videoda Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali Orhan Tavlı, Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya açıklamalarda bulundu.

“Bu Çanakkale’nin kaderi demektir”

Video’da yer alan konuşmalarda, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Hem Ege’nin hem Marmara’nın karışımının bir anlamda olduğu çok özel bir coğrafyadan bahsediyoruz. 40-50 bin kişinin istihdamından bahsediyoruz. Bu Çanakkale’nin kaderi demektir. Çanakkale’nin geleceği demektir” cümlelerini kullandı.

“Girişimcileri bekliyoruz”

Vali Orhan Tavlı ise, “Çanakkale’de yatırım yapacak girişimcileri bekliyoruz” vurgusunda bulundu.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Dünya pazarına açılmak için bu bir kapıdır” dedi.

“İlk 10’dayız”

İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, “Ekonomik değere haiz olan birçok üründe Türkiye’de ilk 10 içerisine girmekteyiz” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye’nin yüzde 5.5’lik dilimi Çanakkale’de”

Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, “Çanakkale Türkiye toplam üretiminin yüzde 5.5’lik bir dilimini karşılamaktadır” dedi.

Tunahan Ünsal