SON GİTMEYEN 3 KİLO!

Her şey yolunda giderken birden takıldınız. Nasıl olur da 10 kiloyu verdiğiniz gibi bu kalan son 2-3 kiloyu veremezsiniz? Kalan son kilolardaki şikayetlerinizi biliyorum. Bu noktada size yardımcı olabilecek ve motivasyonunuzu artıracak birkaç önerim var. Gelin birlikte konuşalım?

*Farklı enerji kaynaklarına yol açın. Eğer rutinde benzer öğünleriniz ve besinleriniz varsa vücudunuza farklı kaynaklar sunmanın, özellikle bu takılmış kilolarda, büyük faydası olur. Mümkünse bu değişiklikleri farklı kahvaltı ve akşam öğünleri şeklinde değerlendirebilirsiniz.

*Bu dönemde çok daha disiplinli olun. Başta kurduğunuz düzeni hiçbir kaçamakla bozmuyordunuz. Hedefe yaklaştıkça kapıları aralamış olabilir misiniz? Hemen buna dur demelisiniz ve eski disiplininize geri dönün.

*Stres yapmayın! Bu dönemde en ihtiyacınız olan şey sabır. Sık sık tartılmak da, takılan kilolarda yaptığınız en büyük hatadır, yapmayın!

*Uyku düzeniniz her zaman olduğu gibi bu dönemde de çok kıymetlidir. Saat 23,00 ile 04,00 arasında uyuduğunuzdan emin olun!

*Günde 2-3 fincan yeşil çay içebilirsiniz ancak aldığınız kafein miktarına dikkat edin.

*Benim için bu takılan kilolarda en önemli dönem kesinlikle aktivitedir. Eğer fiziki bir engeliniz yoksa; hem genel sağlık durumunuz için hem de son kilolardan kurtulmak için günlük egzersiz planınızın yoğunluğunu artırarak tekrar planlamanız gerekmektedir.

*Sebze tüketimleriniz yine çok kıymetlidir. Bu zamanlar da sebze porsiyonlarınızı daha da artırmanız bağırsak aktivitesi için de daha sağlıklı olacaktır.

*Beslenme günlüğü! Diyette olun ya da olmayın, beslenme örüntünüzü not etmek ve bu şekilde takip edebilmek gerçeklerle yüzleşmenize sebep olabilir.

*Yağlardan uzaklaşmayın! Özellikle sağlıklı yağlardan; zeytinyağı, avokado, fındık yağı, balık yağı gibi yağlardan uzaklaşmayın.

*Şimdi son notum biraz kendinizle baş başa bırakacak sizi… Hedeflediğiniz kilo gerçekten sağlıklı ve ideal kilonuz mu? Lütfen bu gerçekle yüzleşin ve bedeninizin sağlıklı olduğu kiloyu görmezden gelmeyin.

Unutmayın, uzman olarak biz bu süreçlerde danışanlarımıza beslenme anlamında mutlaka yardımcı oluruz ancak motivasyon kısmında keşke listelerimiz gibi sürekli yanınızda olabilsek. Bu dönemde mutlu olmanız, sabırlı davranmanız her ayrıtının üstündedir.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com