Pekşen: “Çanakkale’den çok umutluyum!”

2019 Yerel Seçimlerine doğru siyaset hız kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bazı belde ve ilçelerin belediye başkan adayları açıklanırken, henüz belli olmayanlar için kamuoyu yoklamaları devam ediyor.

Genel Merkezi tarafından görevlendirilen iki müfettişten biri olan partinin etkili ismi Haluk Pekşen, nabız yoklamaları sonrası gazetemize değerlendirme yaptı. Çanakkale’de hizmet etmekten gurur duyduğunu vurgulayan Pekşen, yerel seçimlerde bugüne kadar sağlanandan çok daha ciddi bir başarı sağlayacağını gördüğünü kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Buray Erbay ile Eski Dönem Trabzon Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Haluk Pekşen, dün Çanakkale’ye geldi. İl binasında, ilçelerin ve beldelerin belediye başkan aday adayları ile görüşen Pekşen ve Erbay, Çanakkale’nin nabzını yoklamaya devam ediyor. Dün Kepez Belediye Başkanı ve Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ömer Faruk Mutan ile görüşen ekip, bugün de Eceabat başta olmak üzere tüm gün ilçelerin belediye başkan aday adayları ile görüşecek. Adayları değerlendirecek olan ekip, değerlendirme raporlarını Genel Merkeze ileterek bu dönem Çanakkale’de CHP’li belediye sayılarını artırmayı hedefliyor.

İl Başkanı İsmet Güneşhan, YDK Üyesi Serdar Soydan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Erbay ve Pekşen, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Güngör Yıldız ile yerel seçim değerlendirmesi yaptı. Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı turizmci Hanifi Araz’ın da katıldığı ziyarette kentin turizmine yönelik görüş alış verişinde bulunuldu.

Güneşhan, “Aday değerlendirmelerimiz devam ediyor. Yarın da sürecek… Yerel seçimlere en iyi adaylarımızla gireceğiz. O nedenle ince eleyip sık dokuyoruz. Hem Genel Merkezimiz gelen ekip görüşüyor hem kamuoyu araştırmaları hem de eğilim yoklamaları yapıyoruz. Çanakkale halkı için en iyi adaylarla gireceğiz seçimlere…” diye konuştu.

PEKŞEN: “KIRILGANLIK OLMADAN BU İŞİ ÇÖZECEĞİZ”

Pekşen ise CHP’li belediyeleri koruyacaklarını vurgularken Eceabat gibi CHP’nin yüksek olduğu ilçelerin de bu seçimde mutlaka kazanılması için gerekeni yapacaklarını ifade etti. Aday görüşmeleri neticesinde gazetemize değerlendirme yapan Pekşen, şu ifadelere yer verdi:

“Adayların donanımlı olması beni çok mutlu etti. Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerinde görev almak isteyen aday arkadaşların en önce gerçekten topluma örnek olabilecek yetkinlikleri, birikimleri, donanımları ve iddialı olmaları beni çok mutlu etti. Bunun örgütte çok ciddi bir motivasyon sağlayacağını umut ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi bu yerel seçimlerde, bugüne kadar sağladıklarından çok daha ciddi bir başarı sağlayacağını görüyorum. Umuyorum bunu olabildiğince demokratik bir yöntem ile aday belirlemesini sağlarız. Bir kırgınlık olmadan herkesin üzerinde uzlaşabildiği ortak paydayı en çok temsil edebilecek ve gelecekte de Cumhuriyet Halk Partisi’ne katkı sağlayabilecek adayları belirleriz. Bu yönde de herkes çaba içerisinde, bu iyi niyet içerisinde… Kırgınlık olmadan bu işi aşabileceğimizi görüyorum. Çanakkale’den çok umutluyum. Geldiğim için de çok mutluyum. Bu topraklarda hizmet etmek de benim işin ayrıca şans.”

Eylem Gözeldere