“Çanakkale 91 fabrikalı bir bölge olacak”

Ak Parti’nin İl Danışma Kurulu Toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımları ile gerçekleşti. Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale bölgedeki kalkınma projeleri tamamlandığında 91 fabrikalı, bacası tüten bir bölge olacaktır” vurgusunda bulundu.

Ak Parti’nin İl Danışma Kurulu Toplantısı Cuma günü saatler 15.00’i gösterdiğinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

“Çanakkale tarım için önemli bir şehirdir”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Çanakkale tarım için önemli bir şehir. Çiftçilerimize, hayvancılık yapmaları, tarım yapmaları için atıl durumdaki arazileri kullanıma açtık. Burada tarımın gelişmesi için hazineye ait alanları İl Emlak Genel Müdürlüğümüz kiralamaya çıktı. Burada önemli teşvikler var. Kaldı ki Çanakkale’de 2003’ten beri İl Bank Genel Müdürlüğümüzle 294 milyon TL tutarında 94 adet işi tamamladık. Şu an devam eden 11 adet proje var ve maliyeti 138 milyon lira civarında. Toplamda 450 milyon liralık yatırımımız olmuş şimdiye dek. İnşallah bundan sonra Çanakkale belediyemiz Ak Parti nimetleriyle daha fazla buluşacak ve bizler de bakanlık olarak gereken hizmetleri sağlayacağız” cümlelerini kullandı.

“Bizim 17 yıldan beri bu millete borcumuz var”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bizim 17 yıldan beri bu millete bir borcumuz var. Şimdi yerel seçimler için de aynı şey geçerli. Çalışırsak halkla yürürsek baş tacı ediliriz yoksa bu halk bizi getirdiği gibi götürmesini de bilir. 17 yıldan beri bu millet her şeyi göğüsledi. Bu millete borcumuz var. 15 Temmuz sonrası hele artık bu halka can borcumuz var. Bunun için özellikle kendi içimizde birlik olmalıyız. Biz Ak Parti’yiz. Kavga etmek, kendi içinde bölünmek bunlar CHP’ye dair şeylerdir. Biz böyle olmamalıyız.

“Çanakkale 91 fabrikalı bir bölge olacak”

Ulusal projelerimizden biri de tarım gıda ve sanayi bölgemiz olacak. Çanakkale’ye 40 km havalimanına yakın, harika bir lokasyon burası. Ezine, Ayvacık ve Bayramiç hattının tam merkezindeki bölge Avrupa OSB standartlarına uygun bir yer aynı zamanda. Avrupa OSB standardı yoksa senden ürün almam diyor. Fakat bu bölgenin peyniri, zeytini, sebzesi çok kıymetli. Biz bunlar heba olmasın istiyoruz. Bu bölgemizin inşası tamamlandığında 91 tane fabrikanın olduğunu görecek ve yükselen bacalarla gurur duyacaksınız.

“Önemli olan koltukta bir AK Partilinin olmasıdır”

Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Bizler istiyoruz ki hem Türkiye hem de Çanakkale biraz daha ileri gitsin. İstiyoruz ki ümmetin ümidi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başı dimdik olsun. Dünya beşten büyüktür diyebilsin. Biliyorum ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne yapıyorsa sizin dua ve desteğinizle yapıyor. Ve yapmaya da devam edecek. Sizlere burada bunu tekrar etmek istiyorum. Çanakkale için önemli bir şehir. Burada siyaset yapmak da öyle. Fakat bana yıllarca dediler ki; ‘Çanakkale’de siyaset yapmak zordur.’ Ben hep böyle bilirdim. Ama ne zaman ki Şırnak’ı Mardin’i Diyarbakır’ı gördüm, şimdi diyorum ki ’Çanakkale’de siyaset yapmak çok kolay!’ Tek yapmamız gereken Ak Parti olarak burada iyi bir varlık göstermek. Bugün burada şu söylemekte fayda var. Bugün aday adayı olmak isteyen ve yarın aday olamayacak arkadaşlar, inanın ki o koltukta kimin olduğu önemli değil. Önemli olan orada Ak Partili birinin olması” dedi.

“Amacımız Çanakkale’yi güzelleştirmek”

Danışma Kurulu’nun konuşan İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Biz bu yolda birlikte yürümekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Bugün benim ve AKP Çanakkale teşkilatı için önemli bir gün. Bugüne dek pek çok kez bir araya geldik. Uzun süre sonra ise bütün teşkilatlarımızı bu formatta bir araya topladık. Bizim amacımız daha güzel bir Çanakkale’yi güzelleştirmek, geliştirmek. Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, doğruluk ve adaletle yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal-Esra Çanlı