Başkan Uyanık’tan o iddialara rest

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, yazılı bir açıklama yaparak seçim kararı hakkında çıkan haberlere cevap verdi. Uyanık, “Dik durarak tüm üyelerinin adaylık sıralamasını belirlediği seçimi yaparak suç işliyorsa, CUMHURİYET HALK PARTİSİ SUÇ İŞLEMEYE DEVAM EDECEKTİR…” dediği açıklamasında üye bazında seçim kararı almalarının arkasında durdu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, dün temayül tarihlerini açıklamış Kepez için 18 Kasım 2018’i, Merkez ilçe için ise 25 Kasım 2018 ve 2 Aralık 2018’i işaret etmişti. Tarihlerin bildirmesinin ardından çıkan haberlere dün yaptığı yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

MUTAN’IN İDDİASINA DA CEVAP VERDİ

“Yerel seçimler takviminin, kamuoyuna yansıyan bilgiler ve bazı basın organlarında süreci manipüle etme kaygılarıyla yapılan açıklamalar ile ilgili bilgilendirme yapma gereği oluşmuştur.” diyen Başkan Uyanık, şöyle devam etti:

“Mevcut aday adaylıklarıyla ilgili tablo nettir. Hiçbir aday adayının, diğer aday adaylarıyla ilgili, basın üzerinden bilgi paylaşması,  adaylık kabul süresi, adayların niteliği ile ilgili tavır oluşturulması, uygun değildir. Cumhuriyet Halk Partisi ilkeler ile siyaset üretir. Doğal olan; temsil noktasındaki  Yerel Yöneticilerimiz ve Örgüt Yöneticilerimizin, partimizin kurumsal kimliğine yakışır şekilde tespitlerini ve önerilerini direk  Merkez İlçe Örgütümüzle paylaşmalarıdır.”

Sn. Ülgür  Gökhan mevcut il belediye başkanı olarak, kendi seçim bölgesi olan Merkez İlçe’den aday adaylığı başvurusu ile ilgili; ücretini ödemiş, dosyasını almıştır. Dosyasını teslim etme süresi her Cumhuriyet Halk Partili üyenin araştırınca görebileceği gibi devam etmektedir. Aday adayıdır veya değildir demek yersizdir. Hele bir başka aday adayının ağzından bunun vurgulanması, aday belirleme sürecine katkı sağlamaz, sadece açıklama yapan kişiyi bağlar.”

“KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINMIŞTIR!”

“Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetimi olarak;  aday adaylık başvurularının alınması ve sıralamanın belirlenmesi ile ilgili eğilim yoklaması takviminin oluşturulması, İlçe Yönetim Kurulu Toplantılarımıza katılan İl Başkanımız Sn. İsmet Güneşhan’ın bilgisi dahilinde tüm Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizin oy birliği ile alınmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi bir ve bütün olarak yerel seçim sürecini  tüm partili aday adaylarımızın ve üyelerimizin önerileri ve katkılarıyla yürütmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Ülkemizin tek adamla yönetilmeye zorlandığı bu dönemde, dik durarak tüm üyelerinin adaylık sıralamasını belirlediği seçimi yaparak suç işliyorsa, CUMHURİYET HALK PARTİSİ SUÇ İŞLEMEYE DEVAM EDECEKTİR…” dedi.

Haber Merkezi