Mutan, “Ülgür Gökhan Aday Adayı Değildir!”

Kepez Belediye Başkanı ve Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ömer Faruk Mutan dün basın mensuplarıyla toplantıda bir araya geldi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Mutan, “Ülgür Gökhan’ın kamuoyu ile paylaşılmış bir adaylık başvurusu yok. Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı ödemesini yaptırdığı konuşuluyor, ben açıklıyorum ki Ülgür Gökhan aday adayı değildir” vurgusunda bulundu. Mutan aynı zamanda “Bir sonraki basın toplantımızı, Nisan ayında Çanakkale Belediyesi’nde yapacağız” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mutan basına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının hedefinde CHP içerisinde yapılması beklenen önseçim, Çanakkale Belediylüe Başkanı Ülgür Gökhan’ın aday adaylık süreci ve Kepez Belediye Başkan aday adayları oldu.

Mutan yapmış olduğu açıklamalarda, “Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuru süresi 19 Ekim itibariyla bitmişti. Fakat bu süre sonradan 26 Ekim’e uzatıldı. Ve Sayın Ülgür Gökhan’ın 26 Ekim’e dek kamuoyuyla paylaşılmış bir adaylık başvurusu yok. Ama şimdi bakıyoruz, basından gelen sızıntıya. Sayın Gökhan’ın aday adaylığı ödemesini yatırdığı konuşuluyor. Biz basının yalancısıyız. Eğer böyle bir durum varsa ben soruyorum: Hani biz şeffaf olacaktık? Hani adil olacaktık? Hani hiç kimseninin imtiyazı olmayacaktı? Hani adil ve eşit olmayan koşullarda yarışılmayacaktı? Tüm bunları baz alırsak ben açıkça söylemek istiyorum, Sayın Ülgür Gökhan çıksın böyle bir şey varsa çıksın kamuoyuna, işte bu belgelerim ve ben aday adayıyım desin ya da birileri çıksın desin evet bunlar imtiyazlıdır desin. Ben de diyorum ki şu ana kadar böyle bir durum açıklanmadı. O yüzden Ülgür Gökhan aday adayı değildir. Değildir kardeşim, değildir çünkü oyunun kuralı bu. Kurallara uymayan oyun dışarı kalır. Ya buna herkes uyacak ya da hiç kimse uymayacak. Çünkü ben hak arıyorum, hukuk zemininde adalet arıyorum. Önce kendi parti içimde arayacağım bunu. Adil bir yarış, hakkaniyetli bir yarış istiyorum çünkü.

“Herkes için eşit bir yarış istiyorum”

Herkesin eşit algılandığı bir yarış istiyorum. Bir anket yapılsın, seçmen kucaklansın istiyorum. Hatta biz daha önce de söyledik, üye bazında sandığa gidilsin dedik. Geniş katılımlı üyeye sıkşmayan bir ön seçim, bir sandık olursa daha iyi olur dedik. Ve bunun arkasındayız. Anket olsun. Bütün seçmeni kucaklayan bir anket olsun. Bir ön seçim olsun. Muharrem Erkek Bey de ön seçim istiyor. Pek çok parti üyesi bunu istiyor. Umarım böylece daha adaletli bir yarış olur. Ve darısı da diğer siyasi partilerin başına diyelim.

“Kepez benim canım”

Kepez benim canım, Kepez benim ciğerim; kalbim, gözüm, kulağım, ağzım, burnum, kolum, bacağım. Ben Kepez’im. Kendim için ne istiyorsam Kepez için de onu istiyorum. Benim burada emeğim var, bunu heba etmemeliyiz. Çünkü Kepez bir ilçe değil, başlı başına bir ildir. Ve şimdi önümüzde yerel seçimler var. Herkes bilir ki yerel seçimler öyle kolay değildir, zordur. Öyle kaptı kaçtı ile ön seçim yapalım olayı gitmez burada. Şimdi Kepez’de CHP’den 4 aday var. Biri hariç hepsi üniversite mezunu. Adını vermeyeceğim ama herkes düşünsün. Sen sandıktan çıksan ne olur? Ne yapabilirsin? Bugüne kadar Kepez için ne yaptın, ne koydun? Bayramdan bayrama çelenk koydun sadece. Bense kendi ekmeğimi kendim kazandım. Tırnaklarımla geldim bu noktaya. Daha önümüzde bir ay var zaten. Bu iş kapanmaz. Sandık gelecek, anket yapılacak. Demokrasi kazanacak diyoruz. Herkes bu iklime hazır olsun. Hatta buradan şunu da söylemek istiyorum: İnşallah Nisan ayı basın toplantımızı Çanakkale Belediyesi’nde yapacağız” dedi.

Tunahan Ünsal-Esra Çanlı