Halk istedi, Başkan çözdü

Önceki gün Belediye’ye dilekçe vererek, mağduriyetlerini dile getiren Esenler Mahallesi halkına çözüm, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan geldi. Dün akşam gerçekleştirilen Belediye Meclisi Kasım ayı oturumunda konuşan Başkan Gökhan “Piknik alanının durumu farklı bir noktaya geldi. Alkol duvarları aşılmış, başka işler de dönmeye başlamış. Benim hemşerim bu tarz şeyleri yapamaz, yapmamalı. Dün kararımızı aldık. Karara göre o bölgede hiçbir aşamada mangal ve ateş kullanılan bir uygulama yapılamayacağı yönünde. Kışın hava karardığında orası kapatılacak. Etrafı tel örgüyle çevrilecek ve kapısında bir güvenlik görevlisi duracak. Sabahleyin açılacak. Bölgenin kontrolünü sağlayacak.” dedi.

Esenler Mahallesi’nde Özgürlük Parkı’nın hemen arkasında bulunan Piknik Alanı’nın yakınında yaşayan mahalle sakinleri geçtiğimiz hafta Mahalleliler Piknik Alanının kullanım amacının dışında kullanılmasını protesto etmişler ve Belediyeye dilekçe vermişlerdi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önce konuyla ilgili incelemelerde bulunmak için piknik alanında incelemelerde bulundu ardından da dün akşam gerçekleştirilen Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında konuştu.

Gökhan “Piknik alanının durumu farklı bir noktaya geldi. Alkol duvarları aşılmış, başka işler de dönmeye başlamış. Benim hemşerim bu tarz şeyleri yapamaz, yapmamalı. Bu şikayetler için akşam 9’dan sonra mangal yakılamayacağına dair yönetmelik çıkarttık. Sabah oraya gittiğimizde gördük ki yakınlardaki okulun öğrencileri, çocuklar gelmişler, oradaki masalarda gayet güzel yemek yiyorlar. Orada iş akşam saatlerinden sonra sapıtıyor. Kimseyi suçlamak istemiyorum ama kolluk kuvvetleri de aksam 9’dan sonra biraz denetim yapmalılar. O bölgeye çözüm bulmamız lazım.

Dün kararımızı aldık. Karara göre o bölgede hiçbir aşamada mangal ve ateş kullanılan bir uygulama yapılamayacağı yönünde. Kışın hava karardığında orası kapatılacak. Etrafı tel örgüyle çevrilecek ve kapısında bir güvenlik görevlisi duracak. Sabahleyin açılacak. Bölgenin kontrolünü sağlayacak. “ dedi.

Tunahan Ünsal ve Esra Çanlı’nın Belediye Meclisi Kasım ayı oturumu ile ilgili haberi yarınki sayımızda.