Yamuk direk tehlike saçıyor

Stadyum kavşağında yana eğilmiş vaziyette duran sokak lambası direği, vatandaşları tedirgin ediyor. Mahalle sakinleri son derece tehlike arz eden direğe yetkililer tarafından bir an önce müdahale edilmesini istiyor.

Çanakkale 18 Mart Stadyumu kavşağında yana doğru meyil alan bir direk, vatandaşları korkuttu. Civarda devam eden kanal çalışmasına rağmen direk için hiçbir tedbir alınmaması mahalleliyi sinirlendirdi. Bu duruma tanık olan Deniz Eren isimli bir vatandaş ise direğin yarattığı tehlikeyi şu şekilde dile getirdi: “Direk, stadyum kavşağının orada, bir süredir yamulmuş halde duruyor. Zaten direğin dibi de çökmüş durumda, yıkılmaya yer arıyor. Merak ediyorum, bir gün bir sivilin arabasına mı yoksa resmi makam arabasına mı devrilecek. Hiçbir yetkili bu durumu nasıl fark etmiyor, hayret ediyorum.”

VATANDAŞ DİREĞİN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYOR

Tepkili yurttaş Eren, yamulmuş direğin az ilerisinde bulunan bir başka direği daha işaret ederek iki direk arasındaki gerilim kablosunun yarattığı tehlikeye dikkat çekti. Yetkilileri direğe müdahale etmeleri için göreve davet eden Eren “Bu iki direk arasında gerilim kablosu var. Bu durum son derece tehlike arz ediyor. Buradan yetkililere sesleniyorum, bu direği devrilmeden düzeltsinler. Bu ayıp kapansın artık” diye konuştu.

Esra Çanlı – G. Nermin YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com