Kültür Gezileri tamamlandı

Çan Belediyesince 2009’da başlatılan ve bu yıl ilk defa Bursa ve Edirne’ye gerçekleştirilen Kültür Gezileri sona erdi.

Çan Belediyesinin haberine göre ilçede yaşayan kadınlara yönelik gerçekleştirilen 2009 yılından bugüne kadar binlerce Çanlı kadını Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlikler ile buluşturan Çan Belediyesi bu yıl ilk defa Çanakkale dışına Kültür Gezisi düzenledi. Mart ayında Bursa, Ekim ayında ise Edirne’ye düzenlenen gezilere katılan binlerce Çanlı kadın düzenlenen gezilerden memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Kültür Gezileri 9 yıl önce Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlik gezileri ile başlamıştı. Bu yıl ise Çanakkale dışına taşınan Kültür Gezileri ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Ulu Şehir Bursa’ya düzenlenmişti.

Bursa’ya 8 defa gerçekleştirilen Kültür Gezilerine yoğun talep gösteren Çanlı kadınlar Başkan Kuzu’ya ikinci bir kültür gezisi ricasında bulunmuşlar ve bu ricaları Başkan Kuzu tarafından olumlu karşılanmıştı. Osmanlı Devleti’nin ikinci başkenti Edirne’ye düzenlenen Kültür Gezilerinde Çanlı kadınlar profesyonel rehberler eşliğinde Edirne’nin tarihi güzelliklerini yerinde görme imkânı buldular.

Kültür Gezilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, kadınların kendileri için değerli olduğunu ve onların isteklerini yerine getirmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Başkan Kuzu, Kültür Gezilerinin 2019 yılında da devam edeceğini belirterek:“ Bizim tek düsturumuz “Hak için halka hizmet etmektir” bu bağlamda başımızın tacı kadınlarımıza yönelik projelerimize her alanda devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın mutlu olacağı işlere imza atacağız” şeklinde konuştu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com