Gökhan “Beyin göçünü engellemeliyiz”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün kentin en başarılı okullarından olan Fen Lisesi’ne ziyarette bulundu. Başkan, Merkez’e en uzak okullar arasında bulunan Fen Lisesi’nde yapmış olduğu açıklamalarda, “Dünyadaki gelişim ve üretim sürecine Türkiye olarak en kısa sürede ayak uydurmalıyız” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün Fen Lisesi’ne ziyarette bulundu. Fen Lisesi ziyareti sırasında okul yönetimi ve öğrencilerle bir araya gelen Ülgür Gökhan, bilimsel gelişimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Bireylere imkan sağlandıkça gelişimin önü kesilemez”

Karşılıklı istişarelerde bulunulan Fen Lisesi’nde Başkan Gökhan, “Dünyada artık herkes çok çalışıyor. Tüm toplumlar çok çalışarak üretimde bulunuyorlar. Büyük bir yarış yaşanmaktadır. Bizimde ülke olarak dünyadaki gelişim yarışına ayak uydurmamız gerekmektedir. Bizim Altın Yıllar Yaşam Merkezi’mizde kıdemli kentlilerimiz satrancı sıfırdan öğrenerek birbirleri ile turnuva yapıyorlar. İnternet kullanmayı öğrenip, torunları ile online bir şekilde konuşuyorlar. Bu durum onları oldukça mutlu ediyor. İnsan her yaşta bir şeyler öğrenebiliyor. Her yaşta bireylere tanınan fırsatlar çerçevesinde insanlar gelişimlerine devam ediyorlar. Türkiye’de bilim anlamında çocuklarımız yurt dışında hizmet veriyorlar ve çalışmalarını yürütüyorlar. Bizim bu çocuklarımızı Türkiye’de tutmamız gerekmektedir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal