Erdal İnönü unutulmadı

Türk siyasetinin önemli isimlerinden olan Erdal İnönü vafatının 11. yıldönümünde siyasiler tarafından unutulmadı.

Türkiye’de bilim ve siyaset alanında önemli işler yapmış olan ve vafatının üzerinden 11 yıl geçen Erdal İnönü unutulmadı. Çanakkale’de siyasiler Erdal İnönü ile ilgili paylaşımlarda bulundular.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Demokrat, esprili, mütevazi, bilim insanı ve gördüğümüz en dürüst siyasilerden Erdal İnönü’ye saygı ve minnetle…” paylaşımında bulundu.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan İnönü ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk siyasetinin örnek ismi, bilim adamı ve mütevazi kişiliği ile halkın gönlünde her zaman ayrı bir yeri olan Erdal İnönü’ye saygı ve özlem ile anıyorum” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Değerli bilim adamı, siyasette dürüstlüğün, mütevaziliğin, nezaketin ve saygınlığın ismi Erdal İnönü’yü vefatının 11. Yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” açıklamasında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Değerli devlet adamı ve bilim insanı Erdal İnönü’yü vefatının 11. Yıldönümünde saygı ile anıyorum” cümlesini paylaştı.

Tunahan Ünsal