“Cumhuriyet’e karşı bir iktidar var”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek sosyal medya hesabından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Erkek, mevcut iktidar ile ilgili, “Cumhuriyet’e karşı Atatürk’e karşı bir iktidar var” vurgusunda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek aktif bir şekilde kullandığı sosyal medya hesabından önemli değerlendirmelerde bulundu. Erkek 29 Ekim resepsiyonu ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili paylaşımlar yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Erkek, “29 Ekim 81 ilde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bu Cumhuriyet Bayramıdır, Bakanlar Kurulu toplantısı değildir. Cumhuriyet’in kurulmasını sağlayan Meclis’in olduğu Başkent Ankara’da, resepsiyon da burada olmalıdır! Resepsiyonun nerede olduğu tartışmasının yanında şunu da unutmayalım, Cumhuriyet’e karşı Atatürk’e karşı bir iktidar var. Statlardan Atatürk’ün ismini silenlerden bahsediyoruz.

Bizim temelimizde Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetleri, Kuvay’ı Milliye vardır. Atatürk bizim kurucu Genel Başkanımızdır. CHP’ye gardırop Atatürkçüsü demek ciddiye alınacak bir şey değildir. Bugün Mondros Mütarekesi’nin 100. Yıldönümü. Ülkenin işgal edilmesine gerekçe gösterilen antlaşma. Sevr, Lozan ve ardından Cumhuriyet… Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek egemenlik saraydan alınarak halka verilmiştir” paylaşımlarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com