Çanakkale’de yeni bir kampüs oluşuyor

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Sosyal Bilimler Lisesi’ne ziyarette bulundu. Başkan, Sosyal Bilimler Lisesi ziyaretinde, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi’nin içinde bulunduğu alanın zamanla kampüs haline geldiğini belirtti.

Okul ziyareti sırasında, Çanakkale Çınarlı Köyü yolu üzerinde bulunan iki okulun Çanakkale’nin en başarılı okulları olduğunu dile getiren Başkan Gökhan, son zamanlarda bu bölgenin öğrencilerin vakit geçirdikleri bir yaşam haline geldiğini belirtti.

“Bu bölge 400 öğrencinin konakladığı bir alan haline gelecek”

Ziyaret esnasında öğretmenler odasında okul yönetimi ve eğitimciler ile bir araya gelen, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu bölge artık kampüs alanı haline gelmiştir. İlerleyen dönemlerde bölge öğrenciler için daha verimli hale gelecektir. Bizde bu kampüsleşme sürecinde elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Önümüzdeki yıllarda bu arazi üzerinde 400 öğrencinin konaklayacağı öğrenci yurdu tamamlanacak. Haftanın 5 günü bu öğrencilerin ulaşımları tamamen yerel yönetimlerin kontrolündedir. Okullar olarak siz ulaşım konusunda bir gelişim sağlayamayacağınıza göre bu sorumluluk bizlerindir. Biz bu bölge için tüm çözüm önerilerini masaya yatıracağız. Sizler burada başarılı bir eğitim sürecine katkıda bulunuyorsunuz, bizlerinde bu başarıyı desteklemesi gerekmektedir” dedi.

Tunahan Ünsal