Valiydi başkan olabilir

Çanakkale’de en uzun süre görev yapan valilerden birisiydi. Çanakkale’den ayrıldıktan sonra Türkiye sanayisinin Anadolu Kaplanlarını çıkarttığı İllerde görev yaptı. Önce Gaziantep, Malatya ve ardından da Kayseri, Çanakkale’den ev aldı, yazlık yaptırdı ve sonunda Çanakkaleli oldu. Kim mi? Süleyman Kamçı.

Siyasi kulislerde şimdilerde fısıltı halinde sıkça dolaşan bir söylenti bu. Eski Çanakkale Valisi Sayın Süleyman Kamçı’nın, AK Partiden Belediye Başkan Adayı olarak ismi geçiyor. Kulis yapılan yerlerde bu isim ilk duyulduğunda şimdiye kadar ortaya atılan isimlerden daha fazla heyecan ve merak yarattığı gözlendi. Kamçı’nın aday olması durumunda eski ANAP’lı ve Doğru Yollu bir çok akil ismi de biraraya getirmesi bekleniyor.

Çanakkale özelinde ve AK Parti genelinde bu iddianın ardından gidildiğinde olayın doğruluk derecesi ortaya çıkıyor. Hatta kişilerin isteğine kalmış gözüküyor. Sayın Kamçı, Çanakkale’de çok sevilen bir isim. Organize Sanayi başta olmak üzere birçok eserin gerçekleşmesinin altında imzası var. Çanakkale’deki Karadeniz gerçeğini de es geçmemek gerekir. FETÖ yapılanması nedeniyle AK parti adaylarının geçmişinin araştırılacağı ve MİT’ten rapor isteneceği de üzerine eklenirse bu iddia de gerçeğe dönüşebilir.

Süleyman Kamçı’nın Çanakkale AK Partiden Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi, tepeden inme bürokrat siyasetçi olarak değerlendirilemez. Çünkü Sayın Kamçı’yı Çanakkale halkı sever ve yakından iyi tanır. Bize hayırlı olsun demek düşüyor.

Güngör YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com