ŞEHİTLERE BİRAZ SAYGI

Tunceli’deki operasyonlarda 2 vatan evladı donarak şehit olmuştur. Allah(c.c) şahadetlerini kabul buyursun. Ailelerine ve Türk milletine sabr-ı cemil ihsan eylesin. Ne yazık ki, klavye kahramanları Tunceli’deki vahim vaka ile ilgisi olmayan fotoğraflar paylaştılar. Bir karlı hava ve ağacın dibinde, üstü örtülü iki cenaze. Sanki askerlerimiz orada uyurken ölmüşler. Demek ki, içlerindeki FETÖ damarları kabardı. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi güçsüz göstermek için, ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştılar. Elbette mesele araştırma, soruşturma safhasındadır. Askerlerimizin her türlü teçhizatı yerindedir. Şahsi bir ihmal varsa, gereği yapılacaktır. Amma ve lakin meydana gelen olay, anlatıldığı ya da gösterilmeye çalışıldığı gibi değildir. Terörist peşinde giden Mehmetçiklerimiz, hava şartlarının kötü olması nedeniyle, birlik halinde geri dönmeye başlamış. Helikopterin intikal edememesinden dolayı, birlik yaya olarak geri dönmeye başlamıştır. Bu arada çoğu askerimiz, soğuktan etkilenerek, zor şartlar altında Tunceli’deki hastaneye intikal ettirilmiş. Orada tedavileri yapılmış. 10 askerimizin durumları düzeltilmiş. Durumu kötü olan iki kınalı kuzumuz ise şahadet mertebesine yükselmiştir. Durum budur. Öyle ağaç dibinde uyuyup donma meselesi değildir. İnfial peşinde olanları, şehitlerimize ve ailelerine biraz saygıya davet ediyoruz.

BİRAZCIK İTİNA

İtina derken, bazılarınız anlamamış olabilir. Uydurukça karşılığı özendir. Yine Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda katledilen Cemal Kaşıkçı ile ilgili de fotoğraflar paylaşıldı. Hemen üzerine atladılar. Mal bulmuş mağribi gibi. İnsan beden parçalarını, bölüm bölüm yayınladılar. Ne müthiş yetenek yahu! Polisin bulamadığı cesedi, şıp diye bulmuşlar. Oysa ki Kaşıkçı ile uzaktan yakından ilgisi yok. Ama dedik ya klavye kahramanları bunlar. Biri bir şey söylese, paylaşsa, hemen tuz alıp koşuyorlar.

BİRAZCIK

Delikanlı ünlü bir holdingin sahibini “Bu adam benim 10 milyon dolar sahibi olmamı engelledi” diye mahkemeye vermiş. “Peki, ne yaptı sana?” diye sormuş hâkim. “Kızını istedim vermedi efendim.”

***

Evin hanımı işe yeni başlayan hizmetçiye yapacağı işleri tek, tek anlattıktan sonra “Kahvaltımız sabah saat tam 7’dedir” diye tembih etmiş.

“Çok teşekkürler efendim” diye cevap vermiş hizmetçi, “Ben kalkamazsam ne olur siz beni beklemeden başlayın.”

***

Trafik polisi kırmızı ışık yanarken geçen sürücüyü durdurup ceza yazmaya başlarken “Hop bakalım” demiş adam, “Ben milletvekiliyim!” Trafik polisi “Affedersiniz” diye cevap vermiş, “Mazeret kabul etmiyoruz.” Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com