Renkler Grubu “Troya” sergisi açıldı

Kale Grubu’nun sponsorluğunda düzenlenen Renkler Seramik Grubu’nun  “Troya” temalı Sergisi dün açıldı.

Kale Grubu’nun sponsorluğunda, Renkler Seramik Grubu’nun Troya sergisi, dün saatler 16.30’u gösterdiğinde Deniz Müzesi içerisinde bulunan Muavenet-i Milliye Sergi Salonu’nda açıldı. Serginin açılışına Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’da katıldı.

Dün açılışı yapılan sergi, 13 Kasım tarihine kadar açık olacak. Çanakkaleliler birbirinden farklı eserleri Deniz Müzesi içerisinde bulunan Muavenet-i Milliye Sergi Salonu’nda görebilecekler.

Troya sergisi birbirinden farklı sanatçılarca oluşturuldu. Renkler Seramik Grubu’nun Troya sergisi dokuzuncu sergisini oluşturdu.

Serginin açılışı sırasında konuşan Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, “Çanakkale’de bir aydır Vali Yardımcılığı yapıyorum. Buraya gelmeden önce Troia’nın ismini duyuyordum. Gelince gördüm ki harika şeyler yapılmış ve yapılmaya da devam ediyor. Çanakkale gelince akla gelen şeyler Troia ve seramiklerdir. Renkler Grubu bu iki sembolü bir araya getirerek sanat haline getirmişlerdir. Bizim için bu sergiyi açmak ve gezmek çok büyük bir zevktir. Vatandaşlarımızın ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Hayırlı olsun” yorumlarında bulundu.

Tunahan Ünsal WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com