Mahalleli artık isyan etti

Esenler Mahallesi’nde bulunan, Özgürlük Parkı’nın hemen arkasında kalan, Piknik Alanı’nın, piknik bölgesi olarak kullanımının önüne geçilmesini talep eden Esenler Mahallesi sakinleri, konunun Belediye Meclisi’ne taşınması için eylem düzenledi. Mahalleli demokratik hakkını kullanarak, yaşadıkları olumsuzlukların Meclis gündemine taşınması için Çanakkale Belediyesi’ne dilekçe sundu.

Esenler Mahallesi’nde Barışkent birinci, ikinci ve üçüncü ada sakinleri, aralarında topladıkları 322 imza ile seslerini Belediye’ye duyurdular. Özgürlük Parkı’nın hemen arkasında kalan Piknik Alanı’nda, gece geç saatlerde artan alkol tüketimi ile uygunsuz davranışlar görüldüğünü, yakılan mangalların, etrafa bırakılan çöplerin sabır sınırlarını aşan boyuta ulaştığını söyleyen mahalleliler, parkın piknik alanı olarak değil çocuklar için doğa ve eğitim parkı olarak kullanılmasını talep ettiler. Mahalle sakinleri tarafından şahit olunan uygunsuz davranışlar ve şahit olunan olaylar artık yeter dedirtti. Mahalleli sonunda isyan etti.

“Beklenti konunun Meclis gündemine taşınması”

Geçtiğimiz günlerde Piknik Alanı’nın hemen önündeki bölgede basın açıklamasında bulunan mahalleliler, Çanakkale Belediyesi’ni göreve davet ettiler. Toplanan imzalar dün mahalleli tarafından Belediye’ye teslim edildi. Mahallelilerin en büyük beklentisi konunun Belediye Meclis’ine taşınması oldu.

“Eğer kale alınmazsak C Planını devreye sokacağız”

Konuyla ilgili Çanakkale Belediyesi önünde basın mensuplarına bilgi veren İrfan Kütüklü, “Barışkent 3. ve 1. adada toplanan 322 imza adına buradayız. Kasım ayı belediye meclisinde bu konunun gündeme alınmasını talep eden dilekçemizi belediyeye ilettik. Bu durum kangren haline gelmeden çözülmesini umuyoruz. Bu bizim B planımızdı. Talebimiz, kasım ayında düzenlenecek meclis toplantısında gündeme alınmadığı takdirde C planımızı devreye sokacağımızı şimdiden söylüyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal-Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com