Gökhan “Benim görevim okullardaki eksiklikleri gidermektir!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün kent genelinde her sene düzenli olarak yapmış olduğu okul ziyaretlerine bir yenisini daha ekledi. Başkan Gökhan, dün Çanakkale Anadolu Lisesi’ndeydi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan her sene düzenli olarak Çanakkale Merkez’deki tüm okullara ziyaretlerde bulunuyor. Başkan Gökhan bu senede okul ziyaretlerine geçtiğimiz haftalarda start verdi. Başkanın dünkü durağı Çanakkale Anadolu Lisesi oldu. Gökhan, Çanakkale Anadolu Lisesi’nde okul yönetimi, öğretmenler ve okul öğrenci temsilcileri ile öğretmenler odasında bir araya geldi.

“Biz Başkan’dan taleplerde bulunmaya devam edeceğiz”

Öğretmenler Odası’nda gerçekleşen istişare konuşmalarında, Çanakkale Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Güngör yapmış olduğu konuşmasında, “Başkanım her yıl okullara ziyaretlerde bulundu. Bizde ziyaretlerinde kendilerine eksiklerimizi ilettik. Ziyaretlerinden dolayı ve bahçe düzenlemelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca kütüphanemize her sene düzenli olarak kitap yardımı yapılıyor, kitaplar için teşekkür ediyorum. Biz kendilerinden talepte bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

“Öğrenciler mutlaka dil, müzik ya da spor ile ilgilenmelidirler”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise ziyaret kapsamında, “Her yıl bu ziyaretlerimizi gerçekleştirip, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Şimdi okullar müzik aleti sağlanması konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Öğrencilerin mutlaka ya bir yabancı dil bilme, ya bir müzik aleti kullanabilme ya da bir spor branşı ile ilgilenmeleri gerekmektedir.

“Biz okullarda eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz”

Okulları ziyaret etmek benim görevim. Okullarda eğitim gören öğrenciler ve eğitimciler bu kentin vatandaşlarıdır. Ben okul ziyaretlerimi siyaset yapmak için gerçekleştirmiyorum. Sizler burada kamu görevini yerine getiren öğretmenlersiniz. Ben burada Belediye adına eksiklikleri gidermeye çalışıyorum” vurgusunda bulundu.

“Öğretmenlerden ulaşım konusunda tepkiler geldi”

Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından öğretmenlerin Başkan’dan en büyük beklentileri ulaşım alanında oldu. Öğretmenler kendileri için otobüslerde kullanacakları indirimli kartların yapılıp yapılamayacağını Başkan’a sordular. Öğretmen kartı talebinden sonra, öğretmenler şehir içi ulaşım ücretlerinin, Türkiye’nin en pahalı ücretleri arasında bulunduğunu dile getirdiler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com