Çanakkale’de Cumhuriyet şöleni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen fener alayına bu sene ilgi oldukça yoğun oldu. Binlerce kişi omuz omuza Çanakkale’de Cumhuriyet şöleni yaşattılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çanakkale’de bu sene oldukça coşkulu kutlandı. Kordon boyunda gün boyu düzenlenen farklı etkinlikler ile vatandaşlar bir an olsun bayram coşkusundan kopmadılar. Sabah saatlerinde yapılan resmi törenin ardından, öğlen saatlerinde gözler akşam yapılacak fener alayına çevrildi. Saat 19.00’da başlayacak fener alayı için vatandaşlar saat 18.00’den itibaren Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaya başladılar. Önce kamyonlardan meşaleler dağıtıldı daha sonrasında alana protokol üyeleri giriş yaptı. Bu sene İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Belediye tarafından aynı saatte olduğu duyurulan fener alayına katılım bir hayli fazla oldu.

Düzenlenen fener alayına, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp katıldı.

Fener alayına katılan binlerce kişi alayın rotası dâhilinde hiç oluşan görüntüyü bozmadan Çanakkale’de coşkulu bir bayram yaşanmasına vesile oldular. Fener alayının güzergahında bulunan apartmanlardan alaydaki vatandaşlara destek ve ilgi yoğun oldu. Akol Otel’in üstünden resmedilen görüntüde alayın tamamen bütün kordon boyunu kapladığı görüldü. Hiçbir olumsuz görüntünün meydana gelmediği fener alayı Morabbin Parkı’nda son buldu. Troia atının önünde toplanan yüzlerce kişi fener alayından sonra havai fişek gösterisine kenetlendiler. Bu sene uzun süren ve oldukça renkli olan havai fişek gösterisi yüzlerce insan tarafından ilgiyle izlendi. Havai fişek gösterisinden sonra Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri son buldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com