Bigalı Sporcular Avrupa Üçüncüsü Oldu

Biga Belediyesi Karate Okulu Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate kulübünün sporcuları, Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlenen Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası’nda 9 altın, 11 gümüş, 9 bronz madalya alarak ülkeler genel klasmanda Avrupa üçüncüsü oldular.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün haberine göre Bulgaristan Albena şehrinde gerçekleştirilen 10.W.S.F Avrupa Shotokan Karate Şampiyonasında Çanakkale’yi temsil eden Biga Belediyesi Karate Okulu Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate kulübü büyük başarı elde etti. Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Moldovya, İngiltere, Fransa, Türkiye, Gürcistan, Polonya, Azerbaycan, İtalya, İsviçre, Almanya, İsrail, Filistin ve Çekya, ülkelerinden toplam 1043 sporcunun katıldığı şampiyonada Biga Belediyesi Karate Okulu Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate kulübü ülkeler genel klasmanda Avrupa üçüncülüğünü göğüsledi. Sporcularımız ise 9 altın, 11 gümüş, 9 bronz madalya alarak bireysel yarışlarda da Avrupa Şampiyonu oldular.

10.W.S.F Avrupa Shotokan Karate Şampiyonasında Dereceye Giren Sporcularımız İse Şöyle:

Alparslan Öz – Altın Madalya (8-9 yaş kategorisinde)
Bahar Koray – Altın madalya (9 yaş kategorisinde)
Yıldıray Uğural – Altın madalya (10-11 yaş kategorisinde)
Alişan Akkaya Altın madalya (12-13 yaş kategorisinde)
Zeynep Akkaya Altın madalya (14-15 yaş kategorisinde)
Defne Çakaloz Altın madalya (8-9 yaş kategorisinde)
Rana Berfin Orhan – Bronz madalya (Genç Bayan +59 kg kategorisinde)
Rana Berfin Orhan – Gümüş madalya (Büyük Bayanlar 61 Kg kategorisinde)

10-11 Yaş Kız Takım Avrupa Şampiyonu

Bahar Koray – Altın madalya
Beyza Akkaya -Altın madalya
Emine Azra Koşa – Altın madalya
Defne Çakaloz – Altın madalya

Erkek 10-11 Yaş -Avrupa İkincisi

Yıldıray Uğural – Gümüş madalya
Oğuz Efe Kuralay – Gümüş madalya
Ateş Kuzey – Gümüş madalya
Sarp Ocak – Gümüş madalya
Timur Kaan Tınar – Gümüş madalya
12 13 yaş Shobu Sambon kumite
Alişan Akkaya – Gümüş madalya

8-9 yaş Shobu ippon Kumite – Boğaç Berke Eker – Gümüş madalya
8-9 yaş shobu ıppon kumite – Yiğit Kırat – Gümüş madalya

8 9 yaş Erkek Takım kumite – Avrupa Üçüncüsü

Yiğit Kırat – Bronz madalya
Boğaç Berke Eker – Bronz madalya
Alparslan Öz – Bronz madalya
Yağız Özkan – Bronz madalya