Yönetim de hedefler de yeni

Yeni atanan il yöneticilerini kamuoyuna tanıtan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Pınar, yerel seçimlere ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Pınar, soruları da yanıtlarken, 2019 Yerel Seçim hedeflerini “Bütün Çanakkale’yi istiyoruz. Çanakkale’ye MHP yakışır.” iddiasıyla ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından önceki akşam Akol Otel’de, yeni atanan il yönetimi tanıtım toplantısı düzenlendi. MHP Teşkilat Başkanı Edip Semih Yalçın’ın uygun görüşü ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin tensibi ile yeni il yönetiminin oluşturulduğunu belirten MHP İl Başkanı Hakan Pınar, yeni isimleri kurulunu kamuoyuna tanıttı. Daha önce görevden alınacağı dillendirilen, 23 Mart 2016 tarihinden beri il başkanlığı görevinde bulunan Pınar’ın güçlendirme alarak yeni yönetimini oluşturması dikkat çekti.

21 Mayıs 2017 tarihinden bu yana birlikte görev yaptığı il yöneticilerine teşekkür eden Pınar, yeni yönetimdeki isimleri tek tek tanıtarak Milliyetçi Ülkücü Hareketin başarısı için hep birlikte çalışacaklarını kaydetti. Tanıtımın ardından sorulara da cevap veren Başkan Pınar, yerel seçim hedeflerinden de bahsetti.

“ZOR BİR DÖNEMDE GÖREVE GELDİK”

23 Mart 2016 tarihinde, zor bir dönemde göreve geldiğini belirten Başkan Pınar, “1 Kasım 2015 seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi adına sıkıntılı geçmişti. 7 Haziran seçimlerinde meclis aritmetiğinde bir hükümet çıkmıyordu.” diyerek süreci aktardı. Bu zorlu sürecin taşra teşkilatlarını da olumsuz etkilediğine vurgu yaparak konuşmasına devam eden Pınar, atamayla geldiği görevde temsil görevlerini yerine getirdikten sonra dönemin şartlarında ne yapılması gerekiyorsa samimi bir şekilde yapmaya gayret ettiklerini ifade etti. Konuşmasının devamında 24 Haziran genel seçimlerini de değerlendiren Pınar, 6-10 kişiyle kongre yaptıkları yerlerden bu oyu aldıklarını ve bunun dikkate alınmasıyla teşkilat mensuplarının insanüstü bir mücadele verildiğini belirtti. Başkan Pınar, “Göreve geldiğimizde sokakta, siyasette ve bürokraside karşılığı olmayan Milliyetçi Hareket Partisi’ni ciddi bir noktaya taşıdık.” diyerek Cumhur İttifakının sona ermesine de değindi.

“SİYASİ HIRSLARI KENARA BIRAKMALIYIZ”

2019 Mahalli idareler seçimlerinde sona eren Cumhur İttifakının neden kurulduğunu ve neden sona erdiğini iyi anlaşılması gerektiğini belirten Pınar, “Bu ittifak, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi dolayısıyla vatandaşlar tarafından kuruldu. Keşke Yenikapı’daki heyecan devam edebilmiş olsaydı. İç ve dış tehditlerin arttığı bu dönemde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de siyasi beklenti ve hırslarının kenara bırakılarak Yenikapı Ruhu’nun yaşatılması için gayret göstermesi gerekiyordu. Bu anlamda Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen görevi yapmıştır.” ifadelerinin ardından Cumhur İttifakı’nın terörle mücadele konusunda devam edeceğinin altını çizdi.

“ÇANAKKALE’YE MHP YAKIŞIR”

Yerel seçim hedeflerini de açıklayan Pınar, 23 seçim bölgesinin tamamında kendi adayları ve kendi ismiyle Milliyetçi Hareket Partisi’nin yer alacağını kaydetti. Adayların merkez yoklaması yöntemi ile belirleneceğini ifade eden Pınar, beldede aday olacak biri için önce beldede sonra ilçede sonra da ilde mutabakat sağlanacağını ve üçlü mutabakatın sağlanmasının ardından genel merkezin de uygun görüşü için kendi raporlarıyla aktarılacaklarını belitti. Pınar, “Buradaki süzgeçten geçtikten sonra gözümüzden kaçan çok ciddi bir durum olmadığı sürece liderimizin görevlendirdiği ekibin buna hayır demeyeceğini düşünüyorum. Güvenlik soruşturması yapılır. Hiçbir teşkilatım bilerek bunu yapmaz ama FETÖ’nün sızma girişimleri olabilir. Bunların haricinde, güvenlik soruşturmasına takılmadığı sürece taşra teşkilatlarından yapılan önerilerin çok ciddi manada değişeceğini öngörmüyoruz. Çalışacak olan teşkilatların nihai kararı vermeleri elbette anlamlı olacak.” dedi.

“BÜTÜN ÇANAKKALE’Yİ İSTİYORUZ”

“31 Mart akşamı sonuç ne olursa olsun yokum” diyerek iddiasını yineleyen Pınar, “Elden gelen ne varsa fazlasıyla yapılacağına inanıyorum. Gönül ister ki 23 seçim bölgesinin tamamını, 35 il genel meclisi üyesinin tamamını alalım. Tabi rasyonel olarak bakacak olursak da 2014 seçimlerinde 3 belediye başkanlığımız, 7 il genel meclisi üyeliğimiz vardı. Hedeften kastınız ne istiyorsunuz ise elbette bütün Çanakkale’yi istiyoruz. Çanakkale’ye MHP yakışır.” dedi.

İŞTE MHP’NİN YENİ İL YÖNETİMİ

İl Yönetim Kurulunu kamuoyuna tanıtan Başkan Hakan Pınar’ın 45 kişilik yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Mustafa Kutlu, Levent Burak Ünal, İbrahim Giray Kaya, Arda Bozkurt, Hayri Kaya, Yusuf Eroğlu, Erdoğan Ustaoğlu, Mehmet Sökmen, Evren Yalçın, Murat Erol, Ramazan Ak, Turan İncebey, İsmail Önge, Sinan Karakaya, Timuçin Han, Recep Ergin, Umut Yalçın, Fikret Güz, Günay Öztekin, Çağrı Bozdağı, Cahit Kiper, Hasan Fehmi Adanalı, Gökhan Demirkol, Müjdat Kutbir, Mehmet Ermiş, Ahmet Fevzi Oğuzhan, Mesut Yılmaz, Mustafa Meteertem, Coşkun Kaya, Emrullah Yılmaz, Ahmet Tansu Beşer, Mithat Murat, Zafer Bilgiç, Necip Fazıl Bayram, Mehmet Kırmacı, Burak Esin, Mehmet Özgür Özel, Aliye Ertopçu, Kadri Korkmaz, Atilla Ulutaş, Özgür Acar, Gökçe Dönmez, Murat Dolaşır, Erkan Arık.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com