DERDİNİZ NEDİR?

MHP den ne istiyorsunuz? Derdiniz, MHP midir? Yoksa ülke krize girsin, siyasi bunalım mı yaşansın istiyorsunuz? Bakınız EYT, yani Emeklilikte yaşa takılanlar, MHP’nin seçim beyannamesinde taahhüt ettiği bir kazanım. Hatta üç yıl önce de aynı kanun teklifi hazırlanmış, meclise sunulmuş AK Parti’nin oyları ile reddedilmişti. Şimdi, yeniden İstanbul Milletvekili Arzu Erdem hanımefendinin hazırladığı bir teklif var. Kanun teklifi. Dikkat buyurunuz. Kanun teklifi diyoruz. Şu anda Meclis Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor. Cumhur ittifakında, yerel ittifak bozuldu diye göbek atan diğer partiler, alelacele bir MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ verdiler. Yine dikkat buyurunuz. Araştırma önergesi. Yahu neyi araştıracaksınız? Zaten araştırılmış. Mağduriyetler tespit edilmiş. Ona göre kanun teklifi hazırlanmış. Diğer partilerin amacı, MHP’yi zor durumda bırakmaktır. Yani üzüm yemek değil, bağcı dövmektir. Nitekim malum borazancıbaşılar, MHP önce evet dedi; sonra çekimser kaldı diye, Bremen Mızıkacılar gibi, veryansın ediyorlar. Hinoğlu hinliklerinden. Yoksa meselenin aslını biliyorlar.

EYT BİTMEDİ

MHP Grup Başkanvekili, partiden görüş almadan ilk oylamada, diğer partilerle birlikte evet denilmesini sağlamış. Sonra da yanlıştan dönülmüştür. EYT MHP’nin kırmızıçizgisidir! Kanun teklifi meclise gelir. Oylanır. Çıkar veya çıkmaz. Zira MHP’nin 50 milletvekili vardır. Biz, bu kanunu makul bir şekilde meclisten geçeceğine ve mağduriyetin giderileceğine inanıyoruz. Ve bir daha yineliyoruz. MHP teklifinin arkasındadır. İpliler, ipsizler boşuna heveslenmesinler.50 yıldır duruşunu bozmayan, meseleleri eğip bükmeyen bir MHP var.

ACICIK UCUNDAN

Adam yeni aldığı bilgisayarın Teknik Danışma Servisini aramış, “Parolamı yazarken rakamlara basıyorum, ekranda ‘Yıldız’ çıkıyor” diye,

“O program tamamen sizin emniyetiniz için” demiş telefondaki yetkili, “Arkanızda duran birisi varsa yazdığınız parolayı görmesin diye tasarlanmış bir program.”

Adam “Hah.. Tamam, da” demiş alaylı bir ses tonuyla, “Kardeşim arkamda biri yokken de o zımbırtı çıkıyor. Bu ne iş şimdi?”

***

Adamın biri gazetede gördüğü, “Şirketimizin alacaklarını tahsil edecek muhasebeci aranıyor” ilanını aramış, telefonu açan kişinin bir hafta önce görüştüğü firma yetkilisi olduğunu anlayınca “Daha geçen hafta ben sizi aramıştım, siz de bir tane aldığınızı söylemiştiniz ya? O arkadaş tahsilâtlarınızı yapmadı mı?” diye sormuş. “Yaptı. Yaptı!” diye cevap vermiş telefondaki adam dişlerini sıkarak, “İşte şimdi biz de o şerefsizi arıyoruz.” Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com