95 yaşındayız!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yıldönümü kentte törenle kutlandı. Kent protokolünün katıldığı tören kordon boyunda saatler 10.00’u gösterdiğinde başladı.

Kordon boyunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenine Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, daire amirleri ve müdürleri, öğrenciler, askerler ve vatandaşlar katıldı. Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Uça ve Başkan Gökhan vatandaşın bayramını kutladılar.

Kordonda gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajı alanda bulunanlara okundu.

“Tek Yürek, Tek Vücut, Tek Devlet…”

Cumhurbaşkanı’nın mesajının ardından kürsüye çıkan Vali Orhan Tavlı, “Hep birlikte tek yürek, tek vücut, tek bayrak, tek devlet olmanın ve ecdattan teslim alınan bu kutsal mirası geleceği taşımanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti bir yandan köklerine sarılan bir yandan da arşa doğru yükselen kendi gövdesiyle birlikte huzurun ve  umudun adı olan bir devlettir. Ve bu aziz devlet ve milletimizin tabiatına en uygun yönetim şekli Cumhuriyettir.

“Aydınlık yolda emin adımlarla ilerleyeceğiz”

Milletçe devletin bekası, ülkenin refahı için çalışmaya evrensel değerlerin savunulmasına öncülük etmeye, vatan hainlerinin karşısında mazlumların yanında olmaya azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Bunun için gerekli olan güce, akla, birikime ve tecrübeye sahibiyiz. Türkiye Cumhuriyeti bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da aydınlık yolda emin adımlarla ilerleyecek, güçlü ekonomisi ve demokrasisiyle yarınlara ümitle yürümeye devam edecektir” dedi.

Vali Tavlı’nın konuşmasının ardından halk oyunları gösterisi gerçekleşti.

Tunahan Ünsal-Esra Çanlı

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com