“İş, emek ve özgürlük istiyoruz!”

EMEP İl Başkanlığı tarafından “Krizin faturasını ödemiyoruz. İş, ekmek, özgürlük istiyoruz!” temalı panel düzenlendi. Düzenlenen panele Çanakkale’deki CHP’li siyasiler de katıldı.

Emek Partisi (EMEP) tarafından Cumartesi günü saat 14.30’da Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde panel düzenlendi. Düzenlenen panelin konusu ise ekonomik kriz oldu. Son günlerde Türkiye’nin yaşadığı ekonomik buhran panel konuşmacıları tarafından masaya yatırıldı. Panelin konuşmacıları ise EMEP Genel Başkan Yardımcısı Nuray Sancar, İktisatçı ve yazar Sinan Alçın ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal oldu. Her konuşmacı şu anda içinden geçtiğimiz ekonomik krizin faturasını emekçilerin ödememesi gerektiğinin üzerinde durdular. Enflasyon rakamları ve krizin nedenleri bir bir masaya yatırıldı.

Düzenlenen panele, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, geçmiş dönem CHP İl Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan da katıldı. Panele siyasilerin dışında vatandaşlarda ilgi gösterdi.

Panelin sonucunda çıkan mesaj ise, “İş, emek ve özgürlük istiyoruz!” oldu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com