Donuyoruz

Tunceli kırsalında operasyonda olan iki askerimizin donarak şehit olmasının ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Çanakkale’de siyasiler şehitlerimiz ile ilgili paylaşımlarda bulundular.

Tunceli’nin Nazimiye İlçesi kırsalındaki operasyonda 2 askerimiz donarak şehit oldu. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, askerlerin hipotermi oldukları söylendi. Hava sıcaklığının bölgede eksi 5 derece olması ve 2018 yılında 2 askerimizin donarak şehit olması Sarıkamış’ı hatırlattı. Çanakkale’de siyasiler yaşanan bu acı tablo hakkında paylaşımda bulundular.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yakılarak ya da donarak şehit olan askerlerimiz var bizim. 2018 yılında, 2 askerimiz donarak şehit oluyor ve hepimizin yüreği bu biçimde yanıyorsa orada konuşulacak çok şey yoktur. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Yüreğimiz dondu. Sorumlular yargı önünde hesap verecek mi? Saraylarda saltanat sürenler utanç içinde kalacak mı?” dedi.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ise konuyla ilgili olarak ,”2018 yılında donarak hayatını kaybeden şehitlerimiz var bizim. Bunun izahı ve açıklaması yok. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” cümlelerini kullandı.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Tunceli’de donarak şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun…” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Tunceli’den gelen acı haberle hepimiz donuyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başlı sağ olsun” cümlelerini paylaştı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com