Çanakkale bir gurur daha yaşadı

Milli sporcumuz ve Çanakkaleli Şahika Ercümen, Burdur’da bulunan Salda Gölüne yaptığı 65 metrelik dalışı ile yeni Dünya Rekoru’nun sahibi oldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Şahika Ercümen’i tebrik etti.

Su altı dalış alanında Milli Sporcumuz olan Şahika Ercümen geçtiğimiz günlerde Burdur’da bulunan Salda Gölüne 65 metrelik tüpsüz dalış gerçekleştirdi. Ercümen yaptığı dalışın ardından basın açıklamalarına açıklamada bulundu. Dünya rekortmeni Ercümen yaptığı açıklamada, “Başarılı, güzel bir dalış gerçekleştirdik. Ülkemize, yeni dünya rekoru armağan ettik. Salda Gölü çok güzel. Dünyaya tanıtırken korunmasını istedik. Altyapı yetersiz olursa gölümüzü kaybederiz. Salda, güzel ve eşsiz bir göl. Yaptığımız görüşmelerde, buranın korunmasının teminatını aldık.

“Hava şartları lehimizeydi”

Hava şartları suyun soğukluğu dışında lehimizeydi. Dalış 2 dakikaya yakın sürdü. Normal dalışlardan çok hızlıydı, nedeni su soğukluğuydu sanırım. Bugün su 7 dereceydi. Dipleri kontrol bile edemedim. Uzun süre hazırlandığımız için kendimize güveniyorduk. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi bunu denk getirip cumhuriyete itafen yapmak istedik. Tüm ülkemize hayırlı olsun.

“Başarıyla bu dalışı gerçekleştirdik”

Geçen yıl eylül ayında geldim, ılıman bir hava vardı. 1 hafta, 10 gün önce de ılık bir havaydı. Bu sabah uyandığımda telefonumda ekipten gelmiş fotoğraf göndüm. Ekipmanlarım buz tutmuştu. Suya girdiğimizde o soğukluğu fark ettik. Ben dalış öncesi son nefesi alırken gerçekten soğuktu. Suyun altında ağzımı kapalı tutamayacağımdan korktum. Çok soğuktu. Başarıyla dalışı gerçekleştirdik” yorumlarında bulundu.

“Hemşerimize başarılar dilerim”

Konuyla ilgili Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yapmış olduğu sosyal medya paylaşımda, “Milli Sporcu hemşerimiz Şahika Ercümen Salda Gölü’nde Dünya Serbest Dalış Rekoru’nu kırarak hepimizi gururlandırdı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com