Çağdaş gençlerden takdire şayan sunum

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) gençleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenlere damga vurdu.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yoğun katılım gösterdiği törenlerin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çanakkale Şubesi tarafından hazırlanan sunum dikkat çekti. Çelenk sunumu ve konuşmaların ardından çağdaş gençler tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve gençliğin atasına cevabının okunması büyük takdir topladı. Törene katılanların da gençlere büyük bir coşkuyla eşlik ettiği gözlendi.

“CUMHURİYET NEFESİMİZDİR, NEFESSİZ KALAMAYIZ”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş da törende bir konuşma yaptı. “Cumhuriyet projesi 700 yıllık şeriata dayalı, fetihlerle güçlenen otoriter bir monarşiden sonra kurulan, çağımızın en başarılı özgürleşme, demokratikleşme projesidir.” diyerek konuşmasına başlayan Kaynaş, “Son yıllarda Atatürk’e, devrimlere  ve laikliğe, çağdaşlığa karşı din merkezli otoriter bir iktidarın yönetiminde yaşıyoruz. Bir yandan terörü ve savaşı yaşarken, öte yandan KHK ile insan haklarının askıya alındığı, yargının tarafsızlığını kaybettiği, özgürlüklerin, tarafsız medyanın yok edildiği, eğitimin dinselleştirildiği, muhaliflere baskı uygulandığı güzel ülkemizde yapacağımız çok şey var. Her birimizin yarının bu günden daha iyi olması için sorumluluğu var.

Bedeli ne olursa olsun, geri dönemeyiz, arkamıza bakamayız, Cumhuriyet nefesimizdir, nefessiz kalamayız.” ifadelerinin ardından katılanların bayramını kutladı. Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com