17’de 17 Çelenk

Cumhuriyet’imizin 95. yaş kutlamaları kapsamında dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma törenleri gerçekleştirildi. Resmi tören ve sonrasında düzenlenen alternatif törenlerde Atatürk Anıtı’na 17 çelenk sunumu yapılması dikkat çekti.

Kutlamaların sürdüğü Cumhuriyet haftasında, 28 Ekim Pazar Günü, Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan anıtına çelenk sunum törenleri düzenlendi. 13.00’te başlayan resmi törenler kısa sürede sona ererken, sonrasında muhalefet partileri ve Sivil Toplum Kuruluşları da çelenk sunumları ve konuşmalar yaparak Cumhuriyet’e sahip çıktı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına resmi törende Çanakkale Valiliği, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediyesi tarafından sunulan çelenkler başta olmak üzere CHP İl Başkanlığı, İYİ Parti İl Başkanlığı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Emekli Subaylar Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türkiye Kızılay Derneği, Eğitim İş, Eğitim Sen, Çanakkale Sağlık Emeklileri ve Çalışanları Derneği, Çanakkale İda Dayanışma Derneği, Çanakkale Çevre Platformu, Türk Hava Kurumu ile birlikte 17 adet çelenk sunuldu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com