MHP DÜŞMANLARI!

AKP’nin içinde yerleşen MHP sevmeyenler, ülkenin zor durumunu dikkate almadan, oyunlarını Milli ve Yerli ittifakın bozulması üzerine kuruyorlar. Yerel Seçim ittifak gündeme geldiğinde, iki taraf yetkilileri görüşmeye başlamışlardı. Birileri, “Resmi bir görüşme yok. Gayri resmidir diyerek” çomak sokmaya çalışmıştı. Daha da ileri giderek,”Biz birinci partiyiz. Her yerde seçime gireceğiz” demişti. Oysaki Sayın Liderini beklemeliydi. Beklemedi. Bu ve bunun gibi, AKP içinde epeyi insan var. Ancak, önde görünenler bir elin parmakları kadar. Nedir bu MHP düşmanlığı? Bu ve bunun gibiler, MHP sanki AK Parti’ye teslim olmuş gibi davranıyorlar. MHP’nin programının ayrı olduğuna ihtimal vermiyorlar. Bakınız. MHP 50 yıllık bir çınardır. Daha sizlerin esamisi okunmazken, Türk Milletinin teminatı olarak, siyasi hayatımızda yerini almıştı. MHP’ye ayar vermeyi aklınızdan geçirmeyiniz. Liderler, her ne kadar, “Cumhur ittifakına zarar verecek açıklamalardan uzak durunuz” talimatı verseler de, AK Parti içindeki MHP sevmeyenler, bu talimata uymuyorlar. FETÖ’nün terörist başı olan Pensilvanya sakinine övgüler düzen, “Kız” lakaplı siyasetçi haddi olmayarak, Sayın Devlet Bahçeli’ye laf söylemeye kalkmıştır. Yine MHP karşıtlığı ile tebarüz etmiş başka bir sözcü, kırmızıçizgiden bahsederek, yağdanlık örneği sergilemiştir.

CUMHUR İTİTFAKI

Cumhur ittifakının bir seçim ittifakı olmadığını defalarca söyledik. Bu ittifak milletin gönlünde kurulmuştur. MHP’nin bu oluşumda yer alması, herhangi bir pazarlık sonucu olmamıştı. Ne bakanlık, ne Genel Müdürlük isteği olmadı. MHP, mesele memleket meselesi olduğu için; gerisine, teferruat olarak baktı. Önce vatanım diyen MHP’nin düsturu budur. Bunu anlamayan kafalara da ne demeli? “Cumhur ittifakı bozuldu” diye el ovuşturanlar, boşuna heveslenmeyin. Bu milletin bekası için, ittifak sürecektir.

GÜLMECE

Kızına kayak dersleri aldıran adam “Eee?” diye sormuş, “Kayak dersi alıp duruyorsun, neler öğrendin bakalım?” Kız “Çok şey baba” demiş babasının boynuna atılarak, “Bekâr ve çok iyi bir geliri var!”

***

İtalya’da Berlusconi’nin basına yansıyan rezaletlerinden sonra, bir TV kanalı sokaktaki kadınlarla anket yapmış “Berlusconi ile yatmak ister misiniz?” diye. “Bir kez daha mı?” demiş büyük çoğunluk, “Allah korusun!”

***

Kapkaççıya bir otomobil çarpıp kaçmış, etraftakiler anında yanına gelip onu yerden kaldırmışlar. Hastane yolunda polisler sormuşlar “Sana çarpan arabanın markasını, plakasını, rengini aldın mı?” diye. “Yok” demiş kapkaççı inleyerek, “Ama arabayı kullananın cüzdanını, saatini ve kalemini aldım!”

Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com