İşte merkez ilçenin kesinleşen listeleri!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 2019 yerel seçimleri için geçtiğimiz hafta uzatılan aday adaylığı başvuru süresi, Cuma Günü itibariyle sona erdi. Çanakkale Merkez’de ve Kepez’de belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ile il genel meclisi üyeliği için başvurular da netleşti.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, gençlerin, kadınların ve STK temsilcilerinin yoğunlukta olduğu başvuru sürecini değerlendirdi. Her adayın başvurduğu konuma layık, nitelikli ve sorumluluk sahibi olduğunu belirten Uyanık, yarınlar için umutlu olduğunu vurguladı.

 Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle başlatılan 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvuru süresi, geçtiğimiz hafta uzatılmıştı.

Genelgenin yayınlanmasının ardından Çanakkale’de belediye başkan aday adaylarının yanı sıra il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği için aday adayları belli oldu. Dün itibariyle sona eren süreçte aday adayları netleşmiş oldu.

Çanakkale Belediye Başkanlığı ve Kepez Belediye Başkanlığı için 3’er isim aday adayı olurken, Çanakkale Belediye Meclisine 46, Kepez Belediye Meclisine 15, İl Genel Meclisine ise 19 ismin aday olduğu öğrenildi. Toplantıda kesinleşen listelerin ardından kasım ayı içerisinde yapılması planlanan eğilim yoklamasının da tarihi ve yeri konuşuldu.

UYANIK: “BUNDAN SONRA PARTİ İÇİ DEMOKRASİ KONUŞACAK”

Gazetemize konuşan Başkan Ali Uyanık, “Nitelikli bir başvuru süreci geçirdik. Kadın ve gençler yoğun olmak üzere her kesimden, her meslek grubundan, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden aday adayları Cumhuriyet Halk Partisi listelerinde yerlerini aldılar. Bu tam da özlediğimiz bir süreç… Çanakkale halkını iyi bir şekilde temsil edecek, aldıkları sorumlulukların farkında  olan bir kitle aday listesini oluşturdu. Bundan sonrası, genel merkezin parti içi demokrasi kanallarını oluşturarak örgüt olarak sandığı koyup adayların sıralanmasına kaldı. Her aday adayımız bizim için aday olduğu belediye başkanlığı, meclis üyeliği, il genel meclisi üyeliğini hak edecek ve layıkıyla yapacak nitelikte, birikimde kişilerdir. Sıralamalarını da parti içi demokratik bir şekilde üyelerimizin önerilerine ve onların oylarıyla oluşacak listeyi oluşturacağız.

JBAŞKAN ÜLGÜR GÖKHAN DIŞINDA HERKES NETLEŞTİ

“Burada bir tek, il belediye başkanlığında dosya almış olan Ülgür Bey’in başvurusu yok. O da mevcut belediye başkanı olması sebebiyle zaman sınırlaması yok. Onun dışında herkes belli oldu. Keyif aldık. Heyecan duyduk. Yarınlar için umutluyuz. Örgüt olarak kimi üyelerimizle, kimi adaylarımızla el ele bu süreci olgunlaştıracağız.” dedi.

 Merkez ilçe toplantısında kesinleşen listeler şu şekilde oluştu:

 Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı; Celal Karakaş, Ömer Faruk Mutan, Necmi Akyalçın.

Çanakkale Belediye Meclisi aday adayları; Adnan Güler, Süheyla Eriş, Gökçen Özgeçen, Mesut Dinç, Mustafa Kurt, Kanber Koç, Saffet Kocabaş, Semih Çevik, Özden Çetin, Halil Ertuğrul, Deniz Karaduman, Ercüment Furuncu, Egemen Ergun, Halil Şafak Yılmaz, Gülay Güney Sarıkaya, Rebiye Turan Ünüvar, Serdal Ceylan, Birten Sarıbaş, Tayfun Umur, Yıldıray Gürler, Emine Kardelen, Yalçın Ülkü, Ali Rıza Gültekin, Bilge Şimşek, Hayrettin Karabıyık, Hanifi Araz, Ethem Levent Polis, Ahu Tümer, Şükrü Tıkıroğlu, Yusuf Sezgin, Hüseyin Koç, Mustafa Alptuğ Akkoca, Süleyman Canpolat, Berkay Güzel, Umut Karagöz, İbrahim Soydan, Mehmet Güngör, Mahmut Bozkurt, Hüdai Erdal Gezen, Can Çekmece, Özgür Kurt, Serdar Sipahi, Mehmet Gezer, Cevat Ekren, Necmettin Çalışkan, Deniz Erdem.

Kepez Belediye Başkanlığı aday adayları; Erhan Bektaş, Birol Arslan, Ali Aygün.

Kepez Belediye Meclisi aday adayları; Hatice Şen, Nejdet Uçar, Mehmet Yaman, Sevim Öztürk Aygören, Ülkü Şimşek Tutak, İsmail Özcan, Orhan Yüksel, Abbas Bozkurt, Hülya Dağhan, Behçet Donat, Toprak Ertekin, Gülhanım Karcı Barikan, Mustafa Kılıç, Eda Yıldırım, Burçin Soysal.

İl Genel Meclisi Üyeliği aday adayları; İsmail Gürses, Ömer Ar, İsmail Hakkı Yorulmaz, Mehmet Güven, Pınar Bilir Akkuş, Mehmet Çetin Ersan, Armağan Sungur, Mehmet Emin Şevik, Muammer Barışkan, Güneş Pehlivan, Mehmet Tutkun, Nejat Önder, Tayfun Barın, Nurcan Bingöl, Hakkı Öztürk, Hasan Gürbüz, Ahmet Çelik, Selami Candan, Erhan Dilli.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com