Gençlerle istişare ettiler

İl Müftülüğü organizasyonunda gerçekleştirilecek olan 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası öncesinde gençlerle istişare toplantısı yapıldı.

İl Müftülüğü haberine göre 23.10.2018 tarihinde il müftülüğü toplantı salonunda, İl Müftüsü Arif Gökçe’nin başkanlığında; ÇOMÜ, KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Kurumlarında öğrenim gören öğrenci grup temsilcileri ve Çanakkale Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası konusu olan “Peygamberimiz ve Gençlik” teması çerçevesinde istişare toplantısı yapıldı.

İl Müftüsü Arif Gökçe toplantıda:

“Peygamberimiz ve Gençlik konulu 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasına hep beraber yaklaşalım ve ortak bir program geliştirelim diye, siz değerli paydaşlarımızla konuşalım istedik.

Böyle olunca gençlerle uğraşan siz değerli hocalarımızın, müdürlerimizin, KYK temsilcilerinin, sorumluların, öğrencilerin ve gençlik konseyinin haberi olmadan, burada kendi kendimize bir program hazırlamanın doğru olmadığına inandık.

Dolayısıyla şimdi bugün burada çok önemli, takdire şayan, hayırlı ve bereketli tekliflerin çıkacağına inanıyoruz. Çünkü bu konuda sahada en çok ızdırap çeken, en çok gençlerle iç içe olan sizlersiniz.

Gençlerimizin ihtiyaçları, beklentileri, sorunları nedir? Bizlerden neleri istemektedirler… Bütün bunları sizlerle konuşacağız ve teklifleriniz doğrultusunda bir program hazırlayacağız. Allah cümlemizi muvaffak eylesin” dedi.

İstişare toplantısı, katılımcıların tek tek görüşlerinin açıklamasının ardından sona erdi.

Toplantının sonunda şu kararlar alındı;

Hayatın Tekrarı Yok kitabı yazarı Ülfet Görgülü’nün davet edilmesi,

Gençliğin ilgisini çekebilecek sanatçıların daveti,

Üniversitenin bütün fakültelerinde öğretim üyesi ve öğrencilere yönelik programlar,

Sokak hayvanlarına ve barınaklara yardım hakkında belediye ve ilgili mercilerle görüşmeler,

Abidede ŞEHİT GENÇLERE DUA programı gerçekleştirme,

Gül dağıtımı, iskelede program, lise ve ortaokul ziyaretleri, tiyatro gösterileri, Okullarda söyleşiler.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com