“Af değil temiz bir sayfa istiyoruz”

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan mahkum yakınları, cezaevlerinde tutuklu bulunan aileleri için basın açıklamasında bulundular.

Cezaevinde bulunan yakınlarının şartlı tahliyesi istemiyle Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bir grup basın açıklamasında bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin şartlı tahliye kanun teklifini savunan göstericiler bunun gerekli fakat yetersiz bir hamle olduğunu söyledi. Eylemcilerden Sevda Yağmur Katırcıoğlu konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

“FETÖ’cüler ile aynı karede bulunmayacağız”

Açıklamada, “Burada hepimiz mahkum yakınıyız. Mahkumlarımıza temiz bir sayfa istiyoruz. Sayın Devlet Bahçeli’ye bu konuyu gündeme getirdiği için çok teşekkür ediyoruz. Bahçeli, adını koyduğu ‘şartlı salıverme’nin sınırlarını da çizmiştir. Mahkum yakınları olarak Bahçeli’ye katılıyor ve kırmızı çizgimizi çizerek; çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, terör örgütleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler ile aynı kare içinde bulunmayacağımızı bildiririz.”

“Af değil temiz bir sayfa istiyoruz”

Biz mahkumlarımıza af değil temiz bir sayfa istiyoruz. Şu an cezaevinde bulunan birçok mahkumun cezalandırma yöntemi olan, kanaat kullanımıdır. Fakat bu kanaat kullanımı hukuksuzdur. Vicdanları yaralamakta olan bu durum FETÖ’cü hakim ve savcılardan kalan cezalandırma hukuksuzluğunun kılıf bulmuş halidir. Hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması bu şartlar altında mümkün değildir.

“5 yıl şartlı salıverme yeterli değil”

Bu sürenin arttırılması için mücadelemiz devam edecektir. Toplumsal mutabakatın sağlanması ve toplumun tamamında kabul görecek daha adil bir reform mutlaka yapılmalıdır” dedi.

Tunahan Ünsal-Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com