Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi başlıyor

Basın İlan Kurumu, yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı”nın üçüncüsünü başlatacak.

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Kasım ayında Kurumun Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili olarak BİK internet sitesi üzerinden verilen bilgilerde şu ifadeler yer aldı:

Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinin son sınıflarında okuyanların ya da bu okullardan mezun olanların katılabileceği programın başvuruları 24-29 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara İstanbul’da yayımlanan gazetelerde işbaşı yapma imkânı sağlanacak.

Kurumun www.yeninesilgazetecilik.com internet sitesinden başvuru formunu doldurarak başvuran adaylar, 31 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da Basın İlan Kurumu’nun Zeytinburnu-Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük binasında mülakata alınacak.

Veri haberciliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, uzman hocalar tarafından verilecek.

İlgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi şöyle:

Son başvuru tarihi: 29.10.2018

Mülakat tarihi: 31.10.2018-Saat: 09.30

Mülakat sonuçları: 02.11.2018

Eğitim tarihleri: 5 Kasım 2018-5 Aralık 2018WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com