Pınar’dan açıklama

MHP İl Başkanı Hakan Pınar önceki gün TBMM’de yaşanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili önergenin ret edilmesi ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, partisinin EYT önergesini reddi ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Pınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kısaca Kamuoyunda EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili kanun teklifinin hazırlayıcısı ve yılmaz takipçisi olarak duruşumuzda hiç bir değişiklik yoktur. Ancak hamisi ve samimi takipçisi olduğumuz bu konunun zaman ve zeminini tayin yetkisi tüm siyasi partilerin geçmişte duyarsız olduğu dikkate alındığında Milliyetçi Hareket Partisidir. Bu sebeple Meclis Genel Kurulunda İP, CHP ve HDP tarafından konunun siyasi malzeme yapılması amacıyla gündeme gelmesi ve Grup Başkan Vekilimiz Sayın Erhan USTA bey’in bu Siyasi Algı Operasyonunda Genel Merkezimizin ve Sayın Liderimizin bilgi ve onayı dışında onay vermesi ardından Siyasi teamülleri aşan tavrından dolayı Grup Başkan Vekilliği görevinden alınması EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNUNUN MHP TARAFINDAN SAHİPLENİLMEYECEĞİ ANLAMINA GELMEZ AKSİNE BU KANUN TEKLİFİNİ SİYASİ MALZEME YAPIP DÜN DUYARSIZ KALAN ŞİMDİ İSE SANKİ MAL BULMUŞ MAGRİBİ GİBİ SARILANLARA CEVAPTIR. Çekimser kalınması kanun teklifi ile ilgili MHP’nin tutum ve tavır değiştirdiği şeklinde yorumlanması yanlış ve yanlıdır. MHP’nin Kurumsal Kimliği samimi ve beklentilere uygun olarak EYT mağdurlarının yanındadır, ancak mağdurların duyguları istismar edilerek samimiyetsizce mevzi alınması engellenmiştir. Görevden alınma ve çekimser oy kullanılması bu kapsamda değerlendirilmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi verdiği tüm sözlerin sahibi ve takipçisidir, ihanete ortak olup çanak tutanlarla dün olduğu gibi yarında aynı safta olmayacak ve bu sinsi oyuna alet olmayacaktır.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com