Öğrencilerin içi ısınıyor

Çanakkale Belediyesi tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisinde iki farklı noktada sabah çorba ikramları devam ediyor. Dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çorba dağıtım alanlarını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Gökhan öğrencilerle konuşmasında, sabah içilen sıcak bir çorbanın önemi üzerinde durdu.

Çanakkale Belediyesi tarafından yıllardır ÇOMÜ içerisinde iki farklı noktada yapılan çorba ikramları bu senede devam ediyor. Sabah saatlerinde Mimarlık-Mühendislik Fakültesi ve Kütüphane önünde dağıtılan çorbalar yüzlerce öğrenci tarafından içiliyor. Sabahın ilk saatlerinde okula derse gelen öğrenciler Belediye otobüslerinden indikleri gibi soluğu çorba kuyruğunda alıyorlar.

“Başkan Gökhan’da çorbadan içti”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün çorba dağıtım alanlarına ziyarette bulundu. Başkan Gökhan kendiside ikram edilen çorbaların tadına baktı. Çorba içtiği sırada öğrencilerle sohbet eden başkan uygulamanın verimliliği hakkında görüş alış verişinde bulundu.

“Öğrencilerimiz uygulamadan oldukça memnunlar”

Gökhan daha sonrasında basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, “Her sene olduğu gibi bu senede üniversitemizde sabahları çorba ikramı yapıyoruz. Özellikle öğrencilerimiz sabah kalktıklarında eğer bir evde kalmıyorlarsa, ailelerinin yanlarında yaşamıyorlarsa sokağa bir şey yiyip, içmeden çıkıyorlar. Dolayısıyla onların sağlıklı beslenmeleri ve sabahları kursaklarına bir şey girmesi için yıllardır bu uygulamayı yapıyoruz. Öğrencilerimiz bu uygulamadan oldukça memnunlar. Bende öğrencilik dönemlerini geçirdim, biliyorum. Sabah sıcak bir şey içmek büyük bir ihtiyaçtır. Öğrencilerle konuştum, bana bu uygulamadan memnun olduklarını belirttiler. Çorbalarımız güzel, sabah herkesi bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com