Çanakkaleli Çiftçilerin Sorunları Meclise Taşındı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çanakkale Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi. Görüşmede Çanakkaleli çiftçilerin sorunları ele alındı.

“Çanakkale Türkiye’nin tarım şehridir”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM çatısı altında Çanakkale Ziraat Odası Başkanlarıyla görüşerek bölge çiftçisinin sorunlarını dinledi. Çanakkale’nin ülke tarımı için bulunduğu önemin farkında olduklarını dile getiren Turan “Çanakkale, ülkemizin önemli bir tarım şehri. Burada yetişen tarım ürünleri ülkemizin yanı sıra dış piyasada da yerini alıyor. Yetişen her ürün kendi başına bir marka değeri taşıyor. Ziraat Odası Başkanlarımızla yaptığımız toplantıda çiftçilerimizin sorunlarını ele aldık. Çanakkalemizin kültür, tarih, doğa mirasının yanı sıra tarım ürünlerimizi de kalkındırmaya, çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Kuru hububatta gübre desteğini 4 liradan 8 liraya çıktı”

Bülent Turan, bugüne dek çiftçiye verilen sözlerin tutulduğunu vurgulayarak “Daha önce çiftçilerimizin yem ve mazot desteklemelerini iyileştirmiştik. Şimdi de kuru hububata gübre desteğini arttırıyoruz. 4 liradan 8 liraya çıkarılıyor. Çanakkalemiz tarım alanında büyümeye, tarım şehri konumunu sürdürmeye devam edecek” dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com