“ADRAMYTTEION’DAN TROAS’A”

5 years önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2018 Troya Yılı nedeniyle Burhaniye “Ören/Adramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği” öncülüğünde Adramytteion’dan Troas’a Kamplı Bisiklet Turu organize edildi.

2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale ili dışındaki iller de Troya ile ilgili etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bunlardan biri olan Adramytteion’dan Troas’a Kamplı Bisiklet Turu Burhaniye Ören/Adramytteion Antik Kenti Kültür Turizm ve Doğa Derneği öncülüğünde, Burhaniye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Burhaniye Kaymakamlığı, Karesi Belediyesi, Burhaniye Belediyesi, Ayvacık Belediyesi, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Y.O, Burhaniye Ticaret Odası işbirliğinde ve Balıkesir iline, Edremit Körfezi’ne ait çeşitli bisiklet dernek, topluluk ve grupları ile gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili olarak etkinlik düzenleme komitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“27-29 Ekim 2018 tarihlerinde 2018 Troya Yılı “Adramytteion’dan Troas’a Kamplı Bisiklet Turu” adı altında kamp konaklamalı gidiş-dönüş şeklinde bir bisiklet turu yapılacaktır. Bisiklet turuna 165 bisikletli katılacak.  Bisiklet turunda 27 Ekim 2018 Cumartesi günü sabah 09.00’da Burhaniye Ören Meydanı’nda başlayarak, aynı gün içinde Altınoluk’da Antandros Ören Yeri ziyareti, Assos Anti Kenti ziyaretleri yapılıp, Assos Kadırga Koyu’nda bir gece çadırlı kamp konaklaması ve Çanakkale bisiklet gruplarıyla buluşma gerçekleştirilecek. Kamp akşamı arkeoloji/felsefe/şiir söyleşileri, müzik dinletisi, belgesel film çekimi ve fotoğraf gibi bilim-kültür-sanat etkinlikleri ile devam edecek. 28 Ekim 2018 Pazar günü Assos’da sabah kahvaltısını takiben Adatepe Zeytinyağı Müzesi ziyareti ile Burhaniye- Ören’e geri dönülecektir. Tura katılan bisikletliler, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılarak geçit töreninde yer alacaklar.

 


Bu haber 25/10/2018, Thursday günü yayınlandı, 208 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com