Erkek, “Menfaat İttifakı dağıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek geçtiğimiz gün sosyal medya hesabı twitterdan önemli açıklamalarda bulundu. Erkek, son günlerde ülke gündemini meşgul eden ve akıbeti henüz belirlenemeyen Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı ve Ak Parti ve MHP arasında ittifakın çatlaması ile ilgili paylaşımda bulundu.

“Yürütmenin bilgi vereceği yer yasama organıdır”

Erkek bir türlü aydınlatılamayan ve her okunduğunda okuyanın kanını donduran Cemal Kaşıkçı hadisesi ile ilgili, “Erdoğan bugün grup toplantısında Kaşıkçı olayının ayrıntılarını anlatıyor. Meclis Genel Kurulu’nda anlatsana… Yalnızca kendi parti grubuna anlatıyor. Yürütmenin bilgi vereceği yer yasama organıdır” yorumlarında bulundu.

“Menfaat ittifakı dağıldı”

Erkek, Yerel seçimlerde bozulan Ak Parti ile MHP ittifakına ise, “İlkeler değil menfaatler temelinde kurulan ittifak dağıldı. Şimdi partiler üstü demokrasi mücadelesi zamanı… Otoriterleşmeye, saray rejimine, saltanata, israfa, harama, eşitsizliklere ve tüm adaletsizliklere seçmenler yerelde sandıkta dur demeli…” cümleleri ile değindi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com