AK Parti İl Başkanı Yıldız: “Yerelde İttifak Yok!”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, yaklaşan yerel seçimlerde AK Parti ve MHP arasında bir ittifakın olmayacağını belirtti. Yıldız, “Yerel seçimde bir ittifak söz konusu olmayıp AK Parti ve MHP kendi adayları ile seçimde yarışacak” şeklinde konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin dünkü çıkışının ardından siyaset arenası birden hareketlendi. Yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP arasında bir ittifakın söz konusu olmayacağını söyleyen Bahçeli’nin ardından AK Parti’den bazı isimler de benzer yönde açıklamalarda bulundular.

“Yerel seçimlerde ittifak söz konusu değil”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız da ittifakın sonlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldız, açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Milletimizin gönlünde kurulan Cumhur İttifakı yine Cumhur’un gönlünde tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet ülküsüyle devam edecektir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ nin ifade ettiği gibi yerel seçimde bir ittifak söz konusu olmayıp AK Parti ve MHP kendi adayları ile seçimde yarışacak milletimize hizmet etme iddiasını ortaya koyacaktır. Ancak bu ülkemizin bekası ve milli menfaatleri söz konusu olduğunda milli duruşu olan siyasi partilerimizin, meclisin ve halkımızın bir araya gelmesine engel bir durum değildir. Şer ittifakları boşuna sevinmektedir. Ülkemizi ve ülkemizin menfaatlerini hedef alan ilk olayda bu milletin nasıl Kurtuluş Savaşı ruhuyla tekrar bir araya geleceğini tüm dünya tekrar görecektir.”

Gültekin Yıldız sözlerine şöyle devam etti:

“Çanakkale özeline gelince; Türkiye’de HDP tandanslı CHP siyasetinin en keskin en uç örneklerinin yaşandığı CHP teşkilatları Çanakkale teşkilatlarıdır, özellikle Çanakkale Belediyesidir. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır. Bırakın AK Parti, MHP seçmenini CHP seçmeni bile bunlara oy vermeyecektir, HDD’ye barajı geçirmek için emanet oy verenlerle aynı yere oy atmayacaktır. Çanakkaleliler ittifakın en esaslısını sandıkta yapacaktır. HDP tandanslı CHP siyasetini ve bunun sorumlularını Çanakkale siyasetinden silmek, Çanakkale merkez başta olmak üzere CHP yönetimindeki tüm belediyelerde yeniden Çanakkale ruhunu, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhunu inşa etmek siyasi görüşümüz ne olursa olsun hepimizin boynunun borcudur.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com