Yerel seçime doğru CHP’de istifa şoku

Lapseki Belediye Meclis Üyesi Nilüfer Soyupak, 25 yıldır üyesi bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa etti. Yerel seçimlere kısa bir süre kala, aday adaylık başvurularının gündemde olduğu CHP’den, yaklaşık iki hafta önce üzülerek istifa ettiğini belirten Soyupak, mevcut ilçe başkanı ile yaşanan problemler neticesinde bu kararı aldığını iddia etti.

Lapseki Belediyesi’nin tek CHP’li meclis üyesi Nilüfer Soyupak, 8 Ekim 2018 tarihinde mevcut Lapseki ilçe başkanı ile yaşadığı problemler nedeniyle partisinden istifa ettiği iddia etti. İstifası ile ilgili gazetemize konuşan Soyupak, “08.10.2018 tarihine kadar, 25 yıldan daha uzun süredir üyesi bulunduğum ve aktif olarak hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nde; 5 ayrı ilçe başkanı ile 21 yıl bilfiil ilçe yöneticiliği, son 4,5 yıldır tek seçilmiş meclis üyesi olarak Lapseki Belediye Meclis Üyeliği ve yine bu dönem içinde Çanakkale il kadın kolları örgütlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerini başarı ile yapmış toplumun sevgi ve saygısını kazanmış dürüstlüğü tanınan biriyim.

Halen görevde olan CHP Lapseki İlçe Başkanını (bir ilçe toplantısında önceki dönem milletvekili Bülent Öz’ün yanında kişisel hırs ve intikam duyguları nedeniyle el ve kol hareketleriyle hakaret ettiği için) disipline vermiştim.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, ilçede yapılan toplantıya katıldığımda (hemen her toplantıda olduğu gibi) kendisiyle tartıştık. İlçe Başkanı, ‘İl yönetimi artık bizim adamlarımız, şimdi de ben seni disipline vereceğim. Gör bak sana neler yapacağım’ ifadeleriyle beni tehdit etti. Toplantının akabinde İl Başkanımız İsmet Güneşhan’ı telefon ile arayarak konu ile ilgili bilgi verdim.

CHP Lapseki İlçe Başkanı ve şimdiki yönetimiyle en ufak bir uzlaşma yolu kalmadığından dolayı parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum.” dedi.

“BİR KİŞİYİ BİLE KAZANMANIN ÖNEMLİ OLDUĞU BU DÖNEMDE…”

Seçim yaklaşırken bir kişiyi bile kazanmanın önemli olduğu bu dönemde partinin seçilmiş tek belediye meclis üyesinin saygısızlıkla ve tehditle kaybedilmesine anlam veremediğini vurgulayan Soyupak, “Bizim adamımız olsun, bize biat etsin zihniyetiyle liyakatsiz insanların yönetim kadrolarına getirilmeleri her zaman partimize zarar vermiştir ve vermeye devam edecektir.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Soyupak, yerel seçimlere kadar görevini bağımsız üye olarak sürdüreceğini kaydetti.

 Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com