TÜRKÜM BEN!

Ben Bir TÜRKÜM! Ben; Orta Asya’dan türeyen, Anadolu’da büyüyen, Avrupa içlerine yürüyen TÜRKÜM! Ben; dağlarda gemi gezdiren, taşlara destanlar kazdıran, tarihi baştan yazdıran TÜRKÜM! Ben; adalete, ben mertliğe örnekler veren, ölüm-kalım savaşına gülerek giden, yeryüzünde her murada eren TÜRKÜM! Ben; sancaklara, tuğlara baş eğdiren, beylere, paşalara hilat giydiren, kılıcını üç kıtada gezdiren TÜRKÜM! Ben; Atilla’yı, Yavuz’u, Fatih’i var eden, kralları, imparatorları kendisine yar eden, düşmanına dünyasını dar eden TÜRKÜM! Ben; şahları, sultanları kul edinen, altınları, elmasları pul edinen, incili kaftanları çul edinen TÜRKÜM! Ben; zafer rüyasını görenlere saç yolduran, hezimete uğratıp, ümitleri solduran, müzelerde başköşeleri dolduran TÜRKÜM! Ben; damarlarında asil kanın aktığı ırkım, benden bahseder destanım, ağıtım, türküm. Ben TÜRKÜM, taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN yolundan giden TÜRK OĞLU TÜRKÜM!

TÜRKİYE TÜRKTÜR

Türk dünyasının bilge lideri, Sayın Devlet Bahçeli, bu konu ile ilgili bir açıklama yaparak, şöyle söylemiştir: “Andımızın neresinde sorun vardır? And Türk’tür, çünkü anı Türk’tür, ati Türk’tür, vatan Türk’tür, millet Türk’tür. Ağaç kovuğundan çıkmadık, gökten zembille inmedik. Tesadüfen olmadık, toplamayla oluşmadık. Tarihte Türk’tük, halde Türk’üz, istikbalde de Türk olacağız. Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin.”

İktidar yanlısı bir meczup, köşesinde Andımızın kaldırılması konusunda yazdığı yazıda, resmen PKK ağzı kullanıp, siz-biz diyerek, bölücülük yapmış. Bakınız ne demiş; “Milyonlarca ailenin itiraz ettiği bir andı her sabah zorla başkalarının çocuklarına okutmaktan ideolojik haz duyanların bu ülkedeki fikir özgürlüğü, hukuk, demokrasi sorunlarına çare olmasını herhalde kimse beklemiyordur. Hayır, bu bizim andımız değil ama zannettiğiniz gibi sizin andınız da değil”. Biz de diyoruz ki,

Ne Mutlu Türk’üm diyene. Yazıklar olsun, aslını, faslını, cinsini, cibilliyetini inkâr edenlere ve huşu ile, zevkle, iştiyakla, gönülden Andımızı okuyoruz.

Türküm, doğruyum, çalışkanım

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun

Ne Mutlu Türküm Diyene! ”

Yazımızı, Yahya Kemalin şu güzel sözleri ile noktalayalım:

Ne harabi. Ne harabatiyiz.

Kökü mazide olan atiyiz.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com