Sosyal Konutlarda sorun büyük

Barbaros Mahallesi’nde bulunan ve birçok vatandaşın ikamet ettiği sosyal konutların birbirinden farklı sorunları bulunuyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün sosyal konutlarda inceleme yaptı. Bir vatandaş Başkan Gökhan’a yaşadığı sorunu dile getirdi.

Kentin bir zamanlar uç kısmı olarak ifade edilen alanında bulunan ve zamanla kent büyüdükçe şehrin içerisinde kalan Sosyal Konutlar’ın birbirinden farklı sorunları bulunuyor. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün sosyal konutlarda teknik incelemede bulundu. Sosyal konutlardan alınan numune örnekleri Başkan Gökhan’a sunuldu. Numune çalışması ise net bir şekilde görüntülendi. Sosyal konutlarda teknik inceleme yaptığı sırada Başkan Gökhan’a konutlarda oturan yaşlı bir vatandaş sitemde bulundu.

Vatandaş eskiden rahat bir şekilde oturdukları konutlarda, bilhassa kendi oturduğu apartmanda tek Türk kaldığını dile getirdi. Apartmanın neredeyse tamamının, Afganistan, Suriye ve Özbekistan vatandaşları ile dolduğunu dile getiren vatandaş çözüm istedi.

Başkan Gökhan ise vatandaşa, şu anda bölgede incelemelerde bulunduğunu, bölgenin en kısa zamanda riskli bölge olarak ilan edileceğini ve bunun çalışmasının sürdüğünü belirtti. Bölge eğer riskli alan olarak ilan edilirse bölgedeki yapıların yıkılacağı ön görüldü. Başkan vatandaşa biraz daha sabırlı olunması gerektiğini vurguladı.

Eski bir görünüme sahip olan ve binaları oldukça tahrip olmuş sosyal konutlarda yaşayan vatandaş göçmen sorununu da böylelikle dile getirmiş oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com