Adalet heykeli yerini bulmak üzere

Kentin yeşil alanları arasında bulunan 18 Mart Stadyumu’nun hemen önündeki alanda yer alan üçgen park olarak bilinen bölgede çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan üçgen parkta dün teknik incelemelerde bulundu.

18 Mart Stadyumu’nun önünde yer alan bölgede bulunan üçgen park geçtiğimiz dönemlerde bakımsız kalmış ve bu bakısızlık bölgeyi otopark haline getirmişti. Park olan alan uzun zamandır otopark olarak kullanılmaktaydı. Otopark olarak kullanılan o bölge Çanakkale Belediyesi tarafından ele alındı.

Bölgede yapılan çalışmalar kapsamında alana çocuk parkı ve adalet heykeli yapılacak. Çanakkale’de Gelibolu tarihi yarımadasında geçen yıl düzenlenen Adalet Kurultayı’nda alınan kararla bir adalet heykeli yapılmış ve heykelin nereye konacağı merak konusu olmuştu. Yapılan ve düzenlenen üçgen parka konulacak olan adalet heykeli merak konusu oldu.

“Mahallelinin bölgede bir park beklentisi vardı”

Başkan Gökhan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Üçgen parkı park alanı haline getirdik. O bölge kötü durumdaydı ve otopark olarak kullanılmaktaydı. Mahalleli bölgede bir park olmasını istiyordu. Oraya çocuk parkı yapıyoruz aynı zamanda adalet heykelimizi de bölgeye koyacağız. Hem vatandaşlar için oturma ve dinlenme alanı olacak hem de adalet heykelimiz bölgede sergilenir hale gelecektir” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com