Seçime ne gerek var

Yerel seçimler öncesi siyasi partilerdeki hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Çanakkale’de CHP kendi içerisinde yarışı sürdürürken, AK Parti’de şimdilik çalışmalar ya yapılmıyor ya da derinden, sessizce sürdürülüyor. Biz sessiz ve derinden sürdürüldüğüne inanıyoruz.

Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe yönetimleri ön seçim için hazırlıklarını yapıyor. Onlar yapadursun, atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş durumda. Neden mi? Anlatayım. CHP’de İl Genel Meclisi ya da Belediye Meclisine üye olmak için müracaat yaptığında, evraklarını teslim ettiğinde adaylara İlçe Yönetimi bir imza atmaları için kâğıt uzatıyor. Bu uzatılan ve adayın imzalaması istenen kâğıtta kısaca ön seçim yapılması isteği yer alıyor. Yani aday adayları evraklarını teslim ederken aynı zamanda da ön seçim istediklerini imza altına almış oluyor.

Ne kadar güzel değil mi? Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçim için organlara aday olanlar demokrasinin vazgeçilmezi olan ön seçimi istiyor. Alkışlanacak durum. Bugüne kadar Belediye Meclisi için aday adayı olan 34 isimden 33’ü imza atıyor. Bir tek İl Yönetiminden istifa edip Belediye Meclisi için aday adayı olan Deniz Karaduman ön seçim için imza vermeyeceğini deklare ederek imza atmıyor. Saygı duymak gerekli!

Belediye Meclisi aday adaylarından üç isim önce paşalar gibi imzalarını atıyor. Ardından da ne oluyorsa iki gün sonra gelip imzalarını geri çekeceklerini beyan ediyorlar. Yani bu üç isim ön seçim yapılmasını istemiyor. Nedeni nedir diye kafanızı yormayın. Sanırım bu üç ismi duyunca nelerin döndüğünü az-çok tahmin edebilirsiniz. Yok canım nerden çıkartıyorsunuz at pazarlığını falan. Ha kimler mi bu isimler?

Veliahtlar… (Hâlbuki ömürlerinin baharındalar. Niçin babaları bu çocukları da tıpkı seçmenleri, saf partilileri gibi keriz yerine, bir hiç yerine koyup racon kesiyorlar) İbrahim Soydan, Umut Karagöz ve hâlâ meclisin en genç ismi olarak övünülen diş hekimi Berkay Güzel. Bu gençler, Belediye Meclis üyesi olmak için müracaat ediyorlar. Ön seçim için imza da veriyorlar ama nedense sonra sanırım memlekette racon kesen babalarının ikazına uyup, ön seçim yapılması için verdikleri imzaları geri çekeceklerini beyan ediyorlar.

Neler oluyor?

Önce ön seçim için imza verip ardından da imzaları geri çekmek isteyen bu gençlerin akıl hocaları kim? Babaları mıdır? Kesinlikle öyledir. Peki, şimdi imzaların atılmasının arasından iki gün geçtikten sonra neler oldu da imzalar geri çekeliyor? Hangi pazarlıklar yapılmış olabilir? Kontenjana bu gençler mi girecektir? Madem öyle niçin bu çocukların aklını karıştırıyorsunuz. Kendi egolarınızı, iç hesaplarınızı bu genç beyinlerin üzerinde neden deniyorsunuz? Siz değil misiniz “kaçak su ve makamda konuşmama” neyse bunlara girmeyelim.

Deniz Karaduman- İl Başkanı İsmet Güneşhan, İbrahim Soydan- Milletvekili, parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Umut Karagöz-eski İl Başkanı Hamza Karagöz pazarlıkları mı, hesapları mı? “Babalarının parti içinde yaptıklarını üyeler çocuklarını çizerek siyasette kendilerini değil, çocuklarını çizdirttiler” lafına engel olmak için mi bu pazarlıklara imza attılar?

Nedir gerçek olan. (İbrahim Soydan’ı da, Umut Karagöz’ü de bu pazarlıkların içine soktukları ve ben de bu iki güzide gençlerin ismini burada yazmak zorunda kaldığım için kendilerinden özür diliyorum. Çünkü ben iki gencin de tertemiz duygularla siyasete girmeyi istediklerini düşünüyorum.

Ahh bu babalar, Ahh bu gizli ajandada yazılanlar).

Sonuç; Ön seçim de, siyaset yapmak da, memleketin meseleleri üzerine kafa yormak da hepsi vicdandan değil, cüzdandan geçiyormuş. Eee ne de olsa Çanakkale halkı AK Parti korkusu ile CHP’ye oy veriyor ya… Seçmenin önüne ne koysak onu yer. Koltuklara oturan emredicilerin bahsettiği fermuar sisteminin de ne olduğu anlaşıldı. Asıl fermuar, üyelerin ağzına çekilip Meclis Üyeliklerini paylaşmakmış. Hadi hayırlısı.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com