Okulların eksikleri giderilecek

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretlerinde bu senede start verdi. Başkan Gökhan’ın dün ziyarette bulunduğu okullar Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ve İbrahim Bodur Anadolu Lisesi oldu. Başkan Gökhan okul ziyaretlerinde, “Spor ve müzik” konularında önemle durdu. Başkan, “Spor ve Müzik bir öğrencinin hayatında vaz geçilmez olmalıdır” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bilindiği üzere her sene Çanakkale Merkez’de bulunan okullara ziyaretlerde bulunup, okulların eksikleri konusunda öğretmenlere istişare ediyor. Başkan Gökhan 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda da okullara yapmış olduğu ziyaretlere başladı. Bütün bir yıl sürecek olan ziyaretlerin ilki Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’ne gerçekleşti. Saat 9.00’da gerçekleşen ziyarette Gökhan, okul müdürü ve öğretmenlerle öğretmenler odasında bir araya geldi. Belediye’den beklentileri dinledi. Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’nden sonra Başkan’ın durağı saat 10.05’te İbrahim Bodur Anadolu Lisesi oldu. İBAL’de öğretmenler odasında okul yönetimi, okul başkanı ve öğretmenlerle bir araya gelen Gökhan sorunlara kulak verdi. Her sene okullara düzenli olarak verilen kitaplarda ziyaret kapsamında okullara teslim edildi.

“Troia Müzesi gezisi için Belediye araç sağlar”

İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerin talepleri arasında okul ile Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri arasında kalan yolda trafik düzenlemesi ihtiyacı oldu. Taleplerden bir diğeri öğrencilerin Troia Müzesi’ni ziyaret edip edemeyecekleri olurken, Başkan Gökhan bu konuyla ilgili Belediye bünyesinde okullara araç sağlanması hiç zor bir konu değil derken, “Okul yönetimi bize gezi ile ilgili bir talepte bulunursa bizde bu talebi geri çevirmeyiz” ifadelerinde bulundu.

“Öğrenciler uygun fiyattan yemek yiyebilirler”

Ayrıca İBAL’de öğretmenler Belediye Çalışanları Sosyal Tesisinde yemek fiyatının 10 TL olduğunu ve bununda öğrenciler için ciddi bir maliyet haline geldiğini vurguladılar. Konuyla ilgili Başkan Gökhan, “Bir araştırma yapılıp, öğrencilere uygun fiyattan yemek verilebilir” dedi.

“Müzik ve Spor kişinin tüm hayatını etkiler”

Öte yandan Ülgür Gökhan, “ Geçen sene İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’ne müzik ve spor aletleri alınacağını belirtmiştik. Bu konuyla ilgili ihale yapıldı. Yılbaşına kadar aletlerin alımı sağlanacaktır. Müzik yarışmalarında okulun başarısı biliniyor. Ekip hevesli ve becerili oldukça bu başarılar her sene tekrarlanacaktır. Önemli olan okulların müzik ve spor faaliyetlerinde bulunmalarıdır. Özellikle ABD’de bu tip konulara daha fazla önem veriliyor. Kişinin hayatında spor yoksa bu birey için iş mülakatlarında bile sorun olarak karşısına çıkıyor. Bizde ne yazık ki bu şekilde mülakatların yapıldığını görmek zordur. Bu konular müzik ve spor bireyin gelişiminde ve hayatında önemli bir yer almaktadır” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com