Mesire yeri yenilendi

Çan Belediyesi ilçede uzun yıllar atıl durumda kalan mesire alanı yenileyerek yeniden hizmet vermesini sağladı.

Çan Belediyesi  haber bültenine göre Seramik Mahallesi Garip Analar Yurdu yanında uzun yıllar atıl durumda kalan mesire alanı Çan Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

İlk etabı tamamlanan Mesire Alanı Yenileme projesinde yapılan çalışmalar kapsamında alan içerisine mangal şömineleri ve piknik masaları yerleştirildi. Yürüyüş parkurlarının yenilendiği Mesire Alanında çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği oyun parkı kuruldu.

Çanlılar şehir içinde yıllar sonra Mesire Alanına kavuştu

Sosyal alanların da yenilendiği Mesire Alanı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan’da uzun yıllar atıl durumda kalan bir değeri daha yeniden ayağa kaldırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Vatandaşların Çan dışına çıkmadan aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği Mesire Alanına yeniden hayat verdiklerini belirten Başkan Kuzu:“ Bilindiği üzere Mesire Alanımız geçmiş yıllarda pek çok vatandaşımızı ağırlamış son yıllarda ise ne yazık ki atıl durumda kalmıştı. Vatandaşlarımızın talepleri sonucunda Mesire Alanımızı baştan aşağı yenileyerek yeniden hizmete geçmesini sağladık” dedi.

Yenilenerek hizmete giren Mesire Alanının Çanlı vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Başkan Kuzu, tüm vatandaşların bu güzel Mesire Alanında gönüllerince eğlenmeleri temennisinde bulundu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com