“Demokrasi nöbeti tutacağız”

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi üyeleri cumartesi günü düzenlenen danışma kahvaltısında bir araya geldi. Şube Başkanı Hale Sarıcan, yapmış olduğu açıklamada “Emekli ve emekçilerin ücretlerine zam yapılsın” vurgusunda bulundu.

DİSK Emekli Sen üyeleri cumartesi günü Kıyı AVM’de düzenlenen danışma toplantısında bir araya geldi. DİSK Emekli Sen Çanakkale Şube Başkanı Hale Sarıcan yapmış olduğu açıklamada, son günlerde hemen hemen her kullanım alanına yansıyan zamlara, vergi adaletsizliğine, işten çıkarmalara tepki gösterdi.

“Topladığımız imzaları 25 Ekim’de TBMM’ye sunacağız”

Şube Başkanı Sarıcan yapmış olduğu açıklamada, “Geçtiğimiz haftalarda bir imza kampanyası düzenledik. Bu kampanyamızda, “Ekonomik krizin sebebi emekli ve emekçi değildir” vurgusunda bulunmuştuk. Krizi kim çıkardıysa, bedelini o ödemelidir. Bu kampanya ile Çanakkale Merkez, Geyikli ve Çan temsilciliklerimizde imzalar topladık. Bu imzalar 25 Ekim günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacak. Kamuoyu baskısı oluşturmak açısından bu imzaları sunacağız.

“24 saat demokrasi nöbeti tutacağız”

Biz bu imzalarla neyi hedefledik? Doğalgaza, suya, elektriğe zam değil, emekçi ücretlerine zammı hedefledik. Ekonomik krizden en fazla etkilenen başta bizim üyelerimiz olmak üzere emekçilerdir. Emekli ve emekçi ücretlerine zam yapılsın! 25 Ekim’de TBMM’ye bu imzalar sunulurken, bütün şubelerimizde 24 saat demokrasi nöbeti tutacağız. Bu nöbetlerin zamanları belli ama yeri şu anda belirli değil. Yerini en kısa zamanda sizlere ileteceğiz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com