ÇTSO’da eğitimler sürüyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) UR-GE Projesi kapsamında, oda üyelerine yönelik olarak  Kalite Uzmanı Hatice Er tarafından Kalite İç Tetkik Eğitimi verdi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda yürütülen, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projesi kapsamında, projede yer alan ve gıda üretimi yapan firmalara yönelik TS EN ISO 14001 Temel-Dokümantasyon-İç Tetkik Eğitimi verildi.

20 Ekim 2018 Cumartesi günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ve Kalite Uzmanı Hatice Er tarafından verilen eğitime, UR-GE projesinde yer alan; Atiye Laçin Gıda San. Tic. Ltd. Şti, Deva Zeytin ve Zeytinyağı Paz. San. ve Tic.A.Ş., İda Bahçe Organik Yaşam Tarım ve Gıda Ürünleri Sanayi Tic. Ltd. Şti., Karadane Zeytincilik Gıda ve Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti., Kilye Doğal Gıda Üretim A.Ş., Meyedere Gıda San. ve Tic.A.Ş., Tatlan Pazarlama Gıda San.Tic. Ltd. Şti. firma yetkilileri katıldı.

UR-GE Projesi kapsamında gerçekleştirilen Kalite Danışmanlığının son toplu eğitimi hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “UR-GE projemizde yer alan firmalarımıza Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık faaliyetine gösterdikleri emek ve sağladıkları katkı için teşekkür ediyorum. UR-GE projemizin firmalarımızın rekabet gücüne ve ihracat kapasitesine büyük katkı sağladığını reel olarak görmekteyiz. Projemizden faydalanarak ilk kez ihracat yapmaya başlayan firmalarımızla övünüyor ve haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ.”

Ticaret Bakanlığı tarafından ihracatımızın geliştirilmesi için firmalarımıza çok önemli destekler sağlandığını belirten Genel Sekreter Sandal; “İhracat Destekleri başlığı altında verilen Pazar Giriş Belgeleri için firmalarımız aracı kullanmadan ihtiyaçlarına göre Bakanlığımıza başvuru yapabilir. Bu konuda firmalarımız Odamızdan her zaman zaman destek ve görüş talep edebilir.” dedi.

Sandal son olarak firmalarımızın, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen tüm ihracat desteklerinin tek bir web sayfasında toplandığı www.kolaydestek.gov.tr adresinden ihtiyaca uygun tüm süreçlerle ilgili tanıtıcı destek programlarına ulaşılabileceğini söyledi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com