Başkanlar açılışta buluştu

Alper Karan’a ait Psikoterapi Merkezi cumartesi günü açıldı. Açılışta, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar da bulundu.

Cumartesi günü saatler 14.00’ü gösterdiğinde Çanakkale yeni bir psikoterapi merkezi kazandı. Psikolog ve Psikoterapist Alper Karan’ın sahibi olduğu Psikoterapi Merkezi açıldı. Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar da katıldı.

“Birçok konuda yardımcı olabilirim”

Açılışta kurdele kesiminden hemen önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alper Karan, “Geçmiş deneyimlerimde İstanbul Zeytinburnu Ermeni Hastanesinde madde bağımlığında çalıştım. Bundan sonra Çanakkale halkına hizmet vereceğim. Çeşitli hocalarımın yanında klinik stajlarım oldu. Aile çift üzerine çalıştım. Uzmanlık alanım çocuk ve ergendir. Cinsel terapi üzerine yeni eğitimlerim var. Çocuk zekâ testlerine hâkimim. Bu konuda yardımcı olabilir.

“Bizim asıl sorunumuz farkındalık”

Bizim asıl sorunumuz farkındalık. Klinik psikoloğa gitme eğilimi var. Daha doğrusu kabullenme var. Eskiden de buna ihtiyacımız vardı. Fakat toplum bunun farkında değildi. Farkında olsa da kabullenilmiyordu. Artık ‘Psikoloğa gidip anlatıyorum rahatlıyorum’ diyenler var. Terapi süreçlerinden mutluluk duyanlar var. Ama hala kırsalda ve küçük kesimlerde bunu yaşayabiliyoruz. Biz yönlendirme yapmıyoruz asla tavsiye vermiyoruz. Bizim tek amacımız sizin doğru yolu kendi içinizde sağlamak. Aslında kendi içinizdeki enerjiyi açığa çıkartıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com