Bülent Öz Başkanlığa Aday Çan CHP “Bülent Öz” dedi

Geçmiş dönem CHP Çanakkale Milletvekillerinden olan Bülent Öz, Çan’da gerçekleşen demokratik bir sürecin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Çan Belediye Başkan Adayı oldu. CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın ve Belediye Başkan Adayı Bülent Öz adaylık durumunu gazetemize değerlendirdiler. Aydın, “Çan, Bülent Öz ile özüne dönecektir” vurgusunda bulundu. Öte yandan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz ise, “Çan’a hizmet etmek benim çocukluk hayalimdi” dedi.

Geçmiş dönem CHP Çanakkale Milletvekili olan Bülent Öz, 24 Haziran genel seçimlerinden sonra siyasi sahneden çekilmişti. Öz’ün uzun süredir ismi Çan Belediye Başkan adaylığı ile anılıyordu. Bu durum geçtiğimiz gün netliğe kavuştu. Bülent Öz hazırlamış olduğu evrakları CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın’a teslim etti ve adaylık süreci başlamış oldu. Bülent Öz Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çan Belediye Başkanı adayı oldu.

Konuyla ilgili gazetemize görüşlerini paylaşan Belediye Başkanı Bülent Öz ve CHP İlçe Başkanı Ümran Aydın iddialı konuştular.

“Çan çevre ilçelerin oldukça gerisinde kaldı”

Konuyla ilgili Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, “İlçemiz 10 yıldır hayli sıkıntılı bir dönemden geçti. Çevre illerin oldukça gerisine düştük. Bizim Çan’ımızın çehresi aslında böyle değildir. Çan Bülent Öz ile özüne dönecektir diye düşünüyorum. Çan’da 20 yıllık bir CHP Belediye vardı. Bizim geniş yollarımız ve güzel parklarımız vardı. Ben iktidarın ilk 5 yılı için diyemeyeceğim ama sonraki 5 yılında Çan için bütün gayrimenkullerin elden çıkartıldığını söyleyebilirim. Elden çıkarttığımız şeylerin yerlerine koyabileceğimiz pek bir şey bulunmuyor.

“Demokratik bir sürecin ardından Bülent Öz ismi netleşti”

İlçemizi geri alacak olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca adayımız partiler üzeri bir adaydır. Bülent Öz, her kesimden insanı saatlerce dinleyen ve herkesle bir teması olan bir vekilimizdi. En ücra yerlere gidebilen ve vatandaşların sorunlarını bilen bir adaydır. Ben güzel bir dönem yaşayacağımızı düşünüyorum. Biz Çan’da örgüt olarak yoklama yaptık. Daha sonrasında üyelerimiz ile toplantı gerçekleşirdik ve ortak bir karar olarak Bülent Öz’ü aday olarak belirledik” dedi.

“Çan’a hizmet etmek benim çocukluk hayalimdi”

Adaylığı ile ilgili gazetemize açıklama yapan Bülent Öz ise, “Geçtiğimiz dönemde İlçe örgütümüzün bir teklifi oldu. Ardından bir danışma toplantısı yapıldı. Hem Yönetim Kurulu kararı hem de geniş katılımlı danışma kurulu kararı sonucunda adaylığım tebliğ edildi. Bende yönetim kurulumuzun ve danışma kurulumuzdan çıkan sonuca göre bu görevi kabul ettim. Ben bu görevi seve seve kabul etmiş oldum. Çan, doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında gezdiğimiz kendi ilçem. Çan’a hizmet etmek benim çocukluk hayalimdi. Böyle bir teklifi mutlulukla kabul ettim” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com